SzklanySamuraj.pl

Sony zaprezentowało właśnie nową opaskę w swojej ofercie, SmartBand 2. Na papierze to świetny sprzęt, ale „trochę” za drogi. 

Jeśli używacie inteligentnych gadżetów to mam dla Was dobrą wiadomość, Sony właśnie zaprezentowało nową opaskę o nazwie SmartBand 2. Największą zmianą jest zaawansowany czujnik tętna. Poza tym ten model może informować o powiadomieniach za pomocą wibracji oraz 3 diod LED, jest wodoszczelny (IP68) i ma wymienne paski w różnych kolorach (czarny, biały, różowy oraz indygo). Została ona wyposażona w NFC, Bluetooth 4.0 oraz baterię o pojemności 58 mAh, która według Japończyków wystarczy na 2 pełne dni pracy (po godzinie ładowania do pełna) oraz 5 dni w trybie Stamina. Co ważne rdzeń pasuje do wcześniejszych opasek Sony. Oprócz pomiarów naszej aktywności, tętna i powiadomień może również informować o tym, czy nie oddalamy się za bardzo od telefonu.

Świetny sprzęt, ale ma jedną wadę:

Wejście na rynek już we wrześniu 2015 r.3 w 60 krajach na całym świecie. W Polsce w cenie 499 zł.

No to ja podziękuje. W czasach gdy Xiaomi robi opaski za 15 dolarów (ok. 55 złotych) Sony robi coś podobnego za 10-krotność tej sumy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w przypadku Japończyków dochodzą jeszcze inne koszty i jest ona trochę bardziej zaawansowana, ale nadal taka różnica jest dla mnie nie do przyjęcia. Ja jestem klientem, który chce dostać dobry produkt w atrakcyjnej cenie, a SmartBand 2 dla mnie taki nie jest. Bez wątpienia to ciekawe i ładne akcesorium, ale za takie pieniądze to ja wolę postawić na chińską myśl techniczną.

Warto również zauważyć, że ta premiera jest trochę zaskakująca, ponieważ na początku września są targi IFA i Sony będzie w nich brać udział. Moim zdaniem to oznacza, że Japończycy chcieli wcześniej zaprezentować mniej znaczące urządzenie, żeby nie odbierało ono uwagi od głównej atrakcji, jaka bez wątpienia będą nowe Xperie Z5. Oczywiście nadal nie wiadomo ile zostanie pokazanych urządzeń, ponieważ niemal pewne są dwa (Xperia Z5 oraz Z5 Compact), ale w przeciekach pojawia się także Xperia Z5 Plus z ekranem o rozdzielczości 4K.

Szczerze mówiąc nie liczyłbym na to, że model z wyświetlaczem 4K zostanie pokazany już na targach, ale premiera opaski może oznaczać, że Sony chce skupić się na innych Zetkach. Według przecieków nie będą one przełomem w portfolio japońskiej firmy, ale oczywiście nadchodzące Xperię mogą wszystkich zaskoczyć. Jak będzie zobaczymy, ale wracając do opaski wiem jedno. Jeśli zdecyduje się na nową Xperię to opaskę sobie odpuszczę.

P.S. Wam też wydaje się, że bohater poniższe zdjęcia zdaje się myśleć coś w stylu: „Kurczę, co mamy zrobić na IFA, żeby ludzi nas znów pokochali?” – To grzeczniejsza wersja tego co pomyślałem. Macie swoje propozycje?

15.SmartBand_2_LIFESTYLE_RECOVERY


Źródło: Sony

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post