SzklanySamuraj.pl

Zawsze interesują mnie reklamy smartfonów, ponieważ z nich dowiaduję się jak producent widzi swój sprzęt. Tym razem Sony Mobile Polska wzięło na tapetę Xperię XZ Premium.

Jeśli powiecie, że nie oglądacie filmów promocyjnych, ponieważ to przeważnie marketingowy bełkot to… w zupełności się z Wami zgodzę. W ogóle ciężko kłócić się z takim stwierdzeniem w stosunku do większości producentów jakiegokolwiek sprzętu. Spory reklamowe mogą być ładne, mogą budzić emocje i mogą sprawiać, że chcemy wybrać się do sklepu, ale jest w nich przeważnie mocno przegięta rzeczywistość. Sam lubię oglądać dobre reklamy, chociaż zdaje sobie sprawę, że mają mi one wyprać mózg. Mimo tego czasem staram się je tutaj wrzucać i tak będzie też w tym wypadku, ponieważ polski odział Sony Mobile zaprezentował taki film:

Pokazuje on największe zalety topowego modelu, a ukrywa jego wady czy braki w stosunku do konkurentów. Mimo tego ciężko doszukać się tutaj marketingowego bełkotu, ponieważ nie jest to typowa reklama, a raczej przedstawienie najciekawszych funkcji. Poza tym jest świetnym uzupełnieniem poprzedniego spotu, w którym mogliśmy podziwiać możliwości aparatu nagrywającego w 960 klatkach na sekundę. Tutaj tych ujęć jest więcej, więc chociażby dlatego warto rzucić okiem.

Dziś jednak chciałem skupić się na jednym zdaniu. Mianowicie, Krzysztof Kurek (Sony Xperia Reporter) powiedział, że…

Nawet w firmie ten smartfon wywołał bardzo głębokie uczucia!

Brzmi to jak marketingowa papka, ale tym razem wierzę, że tak jest naprawdę. Powód mam jeden, to jest smartfon, z którego Japończycy (i Polacy dla nich pracujący) autentycznie mogą być dumni. Pisałem już, że jest to najlepszy telefon Sony ostatnich lat i zdania nie zmieniłem. O Xperii XZ Premium w końcu się mówi na długo po jej premierze i to niemal w samych superlatywach. Jedynie garstka osób ciągle narzeka na ramki (nad i pod wyświetlaczem), ale ich również jest jakby mniej.

Może i nie jest to taki szał jak na iPhone’y czy topowe Samsungi, ale Xperia chyba stała się fajna, a na pewno ciekawa. Więc, czy jest tu ktokolwiek, kto uważa, że Xperia XZ Premium to słaby telefon? Ktokolwiek?


Źródło: Sony Mobile Polska

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post