SzklanySamuraj.pl

Sony Mobile zarabia na swoich telefonach, ale nie sprzedaje ich zbyt dużo. To może zmienić się wraz z nową serią Xperii!

Japończycy w ostatnich latach byli dość ostrożni przy wprowadzaniu nowych smartfonów. No cóż, odwagi to im zdecydowanie zarzucić nie można, ale mieli w tym jakiś plan, który miał swoich zwolenników… i przeciwników. Nowe Xperie XZ2 przyniosły pewne zmiany, ale nie wszystkim użytkownikom się one spodobały.

Sony zdaje sobie z tego sprawę i zamierza to zmienić wraz z nową serią!

Nazwa nie jest dokładnie znana, ale ma to być druga bardzo mocna seria, która będzie wyglądać zupełnie inaczej niż Zetki, iKSy czy nowe urządzenie „Ambient Flow”. Mówi się, że ta linia będzie prezentować się jak starsze Xperie z charakterystycznym paskiem, czyli S czy U. Dokładny wygląd nie jest znany, ale ma być kompletnie inaczej, co na pewno ucieszy wiele osób.

Co najciekawsze, mają być pokazane 2 lub 3 nowe urządzenia i każde z nich będzie albo flagowcem, albo bardzo mocnym średniakiem. Dokładne specyfikacje nie są znane, ale jedynymi różnicami względem poszczególnych urządzeń będą rozmiary ekranu oraz baterii. Ma być również bezbramkowo do bólu, chociaż obawiam się, że złącza minijack nadal nie uświadczymy.

Premiera będzie prawdopodobnie we wrześniu, a ceny mają być atrakcyjne (tzn. lepsze niż obecnych, ale na opłacalność Xiaomi nie ma co liczyć).


Wszytko brzmi idealnie, ale jest jeden problem… To prima aprilis. Szkoda, ponieważ chętnie zobaczyłbym takie urządzenia…


Zdjęcie: eurodroid.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post