SzklanySamuraj.pl

Na początku września, jak co roku, odbywają się targi IFA w Berlinie. To właśnie tam producenci smartfonów pokazują wiele nowości. Wśród nich będzie Sony, a ja liczę na 3 smartfony.

Japońska korporacja zawsze była bardzo aktywna na targach IFA, więc i tym razem nie powinno być inaczej. Jak informuje Xperia Blog już 1 września (czwartek, 13:00 CEST) zobaczymy, co Japończycy przygotowali na drugą połowę tego roku.

Najbardziej prawdopodobnym urządzeniem jest następca Xperii X Performance. Ostatnio trafiła do sieci specyfikacja tego modelu, a nieco później pojawiły się również zdjęcia. Największa zmianą ma być wygląd, który będzie zupełnie inny niż to co znamy do tej pory. Co więcej, nadchodzący model może nazywać się Xperia XR, a przynajmniej tak twierdzi ekipa PhoneRadar która powołuje się na swoje źródła.

Dość konkretnie rozpisałem się na temat tego modelu w dwóch powyższych tekstach, więc zapraszam Was do nich. W skrócie tylko powiem, że nowy wygląd to jest to! Nawet jeśli na zdjęciach prezentuje się nieszczególnie.

This slideshow requires JavaScript.

Jeden flagowiec to trochę mało, jak na takie duże targi i mam nadzieję, że razem z nim zobaczymy pierwszego Compacta z serii X.

Sony nie udostępniało wyników sprzedaży tych smartfonów, ale wierzę, że w dzisiejszych czasach nadal potrzebne są telefony z nieco mniejszym ekranem i mocną specyfikacją. Wczoraj pisałem, że ZTE prawdopodobnie pokaże Axona 7 Mini, który będzie mieć 5,2-calowy ekran. Dla mnie nazywanie takiego urządzenia „Mini”, jest kompletnie nietrafione, ale już Compacty od Sony jak najbardziej się wpisują w taką definicję. Poza tym, sam znam kilkanaście osób, które bardzo sobie chwalą te Xperie i strzelam, że chętnie kupiliby X Compacta.

IMG_20151209_103254

Ostatnim już ze smartfonów Sony, które chciałbym zobaczyć na targach IFA jest coś z podwójnym aparatem. Ostatnio pisałem, że to może być przyszłość mobilnej fotografii, a Japończycy są ważnym ogniwem, żeby tak się stało. W tym wypadku nie mam wymagań co do klasy sprzętu ale stawiam, że – jeśli coś takiego w ogóle się pojawi – będzie to co najmniej wyższa średnia półka. Chciałbym po prostu, żeby Sony zaczęło rywalizować na rynku urządzeń z dwoma matrycami, ponieważ na aparatach znają się jak mało kto. Teraz mają szansę, żeby wykorzystać swoje doświadczenie.


Oczywiście może się okazać, że Japończycy nie zaprezentują żadnego smartfona, a konferencja będzie dotyczyła zupełnie innych urządzeń. Te na pewno też się pojawią, ale na nich się po prostu nie znam, dlatego o nich nie piszę.

Jeśli macie pomysły co Sony pokaże lub są urządzenia, które chcielibyście zobaczyć, to podzielcie się nimi w komentarzach.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post