SzklanySamuraj.pl

Xperie sprzedają się bardzo przeciętnie, więc może czas rozszerzyć portfolio produktów? Tak pomyślało Sony Mobile i zainteresowało się dronami.

Spokojnie, Japończycy nie zamierzają porzucać smartfonów. Sony Mobile weszło w spółkę z firmą ZMP i razem stworzyli Aerosense. Ta firma ma zajmować się tworzeniem dronów, które będą wykorzystywać technologię Sony jak chociażby aparaty. Jest to ruch z myślą o Internecie Rzeczy, czyli produktach, które mają podłączenie do sieci. Mogą to być pralki, lampki nocne, lodówki czy chociażby drony. Pierwszy taki gadżet może zostać pokazany już na początku 2016 roku.

Sony-ZMP-drone-640x427

I w sumie tutaj mógłbym skończyć ten wpis, ponieważ przekazałem wszystko co istotne, ale chciałbym spytać Was co myślicie o tym pomyśle. Wejście w nowy biznes działu, który nie radzi sobie najlepiej może być dodatkowym kosztem i w dłuższej perspektywie czasu solą w oku. Z drugiej strony, gdyby ten pomysł wypalił to mógłby być ciekawym dodatkiem do smartfonowego biznesu. Promocję w stylu kup nową Xperię, a drona dostaniesz gratis byłyby na pewno bardzo kuszące.

Moim zdaniem Sony Mobile chce dywersyfikować przychody, a Internet Rzeczy i drony to teraz bardzo modny temat. Mnie one na razie nie kręcą, ale chętnie zobaczę czy na tym segmencie rynku Japończycy będą mogli coś ugrać. Zapowiada się ciekawie.


Źródło: blogs.sonymobile.com via xperiablog.net

Zdjęcie: Hugo Bononi

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post