SzklanySamuraj.pl

Sony Mobile na przestrzeni ostatnich lat bardzo zmieniło swoją politykę dotyczącą produktów, które wypuszcza na rynek. Zniknęły smartwatche i tablety, ale czy to dobrze?

Od czasów rozstania z Ericssonem, japońska marka pokazała bardzo wiele ciekawych produktów i nie mówię tylko o smartfonach. Jedną z gałęzi biznesu były tablety, jak chociażby Xperia Z3 Tablet Compact. Było to świetne urządzenie, ale nieco za drogie, żeby podbić rynek, szczególnie że „dachówki” i tak z miesiąca na miesiąc traciły na popularności. Teraz są one w odwrocie, ale całkiem sporo ludzi chętnie kupiłoby coś takiego do domu. Sam po testach Galaxy Taba S3się nad tym przez chwilę zastanawiałem ale ostatecznie zdecydowałem, że budżetowca nie chcę, a na flagowca mnie nie stać. Mimo tego zrozumiałem, że tablety jakiś tam sens mają.

Podobnie jak smartwatche, których zdecydowanie nie można nazwać bardzo pożądanymi produktami, ale z drugiej Apple pokazuje, że ludzie chętnie kupują takie gadżety. Ok, Amerykanie mają miliony wiernych fanów, dla których taki wydatek to nie problem, ale skoro im się udaje, to czemu Sony miałoby polec? Sam korzystam z zegarka SWR50 i chociaż nie zawsze go zakładam, również odkryłem w nim sens.

Ostatnią z kategorii o jaką chciałbym Was zapytać są inteligentne opaski. Japończycy także mają wkład w ten rynek (a ja również mam ich gadżet u siebie), ale to było już jakiś czas temu i na razie nic nie wskazuje, żeby to miało się zmienić. Szkoda, ponieważ Sony robi sportowe słuchawki i inne gadżety, a takie opaski idealnie pasowałyby do ich portfolio. Cóż, tutaj przepis na sukces jest dość prosty – musi być tanio! Xiaomi ze swoim Mi Bandem (oraz jego drugą odsłoną) skutecznie przekonuje, że warto na ich stawiać, ale cenowo są nie do pokonania. Jeśli Japończycy podobnie wyceniliby swój produkt, udostępniliby różne wersje kolorystyczne, a przy okazji ich aplikacja śmigałaby bez zarzutów, to ja nie widzę przeszkód, żeby wrócić na ten rynek w wielkim stylu.

No właśnie, tylko na co powinni postawić Japończycy?


 

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post