SzklanySamuraj.pl

Jeśli jesteś fanem Sony i do tego uwielbiasz ogromne phablety, to do tej pory miałeś taki sobie wybór. To jednak może się bardzo zmienić w ciągu kilku miesięcy!

Podczas targów IFA, Japończycy razem z flagowcami zaprezentowali Xperię XA1 Plus. To moim zdaniem bardzo ciekawy model, który jest świetnym, większym wariantem zwykłej XA1. Na ich tle wyjątkowo słabo wypada XA1 Ultra, której zaletą jest jedynie duży ekran. Poza tym, prezentuje się mało ciekawie.

Sytuacja dla fanów takich olbrzymów może zmienić się w przyszłym roku, ponieważ kolejny duży model został dostrzeżony w GFXBench (via GSMManiak.pl, XperiaSite.pl):

Sony H4233 będzie phabletem z 6-calowym ekranem FullHD, 21-23 Mpix aparatem głównym oraz 16-megapikselową matrycą na przednim panelu. Wygląda to dobrze, ale z każdą kolejną informacją robi się jeszcze ciekawiej.

Napędzać to urządzenie będzie Android 8.0 Oreo (co zapewne nie będzie standardem nawet za kilka miesięcy), a pamięci wbudowane to kolejnoe 4 GB RAM i 64 GB ROM. Perełką ma być Snapdragon 630, co może oznaczać, że Sony zdecyduje się zrezygnować z procesorów MediaTeka na średniej półce.

Snapdragon na średniej półce? To może oznaczać kilka rzeczy

Możliwe, że Japończycy w ogóle zrezygnują ze współpracy z tym producentów układów. Qualcomm jest dużo bardziej prestiżowy, a dla wielu osób jest jedynym wyjściem. MediaTeki nie są moim zdaniem złe, ale ciągle masa mniej zaznajomionych z technologiami ludzi żyje w przekonaniu, że to procesory słabe i nie warto kupować z nimi niczego droższego niż 500-600 złotych. Bardzo to krzywdzące dla tej firmy, ale cóż, ciężko walczyć z takim przekonaniem.

Inne wyjście jest takie, że wcale nie mamy do czynienia z kolejnym przedstawicielem serii XA. Możliwe, że Sony chce rozszerzyć serię X, do której należy chociażby Xperia X. To też byłby jakiś pomysł, ponieważ dzięki temu moglibyśmy liczyć na metal, a nie plastik.

Dowiemy się tego prawdopodobnie w przyszłym roku!

W tym już raczej nie ma co liczyć na nowe Xperie. Na rynek trafią może inne wersje kolorystyczne obecnie dostępnych urządzeń, ale to zapewne tyle.

Warto pamiętać, że w ostatnich dniach pojawiły się też inny, dużo mocniejszy phablet Japończyków, czyli potencjalna Xperia XZ1 Ultra. Wygląda na to, że Sony może jeszcze zaskoczyć fanów dużych smartfonów.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post