SzklanySamuraj.pl

Sony w swoich urządzeniach ze średniej półki stawia od jakiegoś czasu na procesory MediaTeka. Model H4133 może być punktem przełomowym, w którym to się zmieni.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się sporo zapowiedzi o nadchodzących smartfonach Sony. Najpierw był średniak z podwójnym aparatem przednim o nazwie kodowej Avenger, a zaraz potem poznaliśmy czym może zaskoczyć Sony H8521 Pro-A, czyli prawdopodobnie kolejne urządzenie z serii Premium. Bez wątpienia przyszły rok zapowiada się ciekawie, ale to nie koniec. Kolejnym smartfonem może być model H4133, który trafił do bazy GFXBench (via Tabletowo.pl):

Bez wątpienia mamy tutaj do czynienia z mocnym średniakiem, a wskazuje na to chociażby Snapdrgon 630, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB miejsca na dane. Poza tym znajdziemy w tym modelu 21 lub 23-megapikselowy aparat główny, 8 Mpix na przednim panelu oraz 5,2-calowy ekran o rozdzielczości FullHD. Ukoronowaniem wszystkiego ma być Android 8.0 Oreo, co jest świetną wiadomością. Nie chcę być pesymistą, ale obawiam się, że średniaki większości producentów wypuszczone w okolicach MWC (marzec) nadal będą pracować pod kontrolą Nougata. Sony jest tutaj bardzo pozytywnym wyjątkiem.

Kolejnym ciekawym elementem powyższego urządzenia jest procesor Qualcomm’a. Do tej pory Sony stawiało na MediaTeka w średniakach, ale wygląda na to, że rok 2018 przyniesie w tej kwestii sporą zmianę. Czy to dobrze? Raczej tak, chociaż obawiam się trochę wzrostu cen. Jeśli nowe produkty będą kosztować tyle samo lub mniej co urządzenia z poprzedniej generacji, będzie to znakomita zmiana.

Mimo tego muszę dodać, że MediaTeki w średniakach nie są takie tragiczne. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale taka Xperia XA1 czy Xperia M5 sprawdzały się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu i ciężko było się do czegoś bardzo przyczepić.

Sony H4133 zapowiada się na ciekawego średniaka, ale wydaje mi się, że nie będzie się niczym specjalnym wyróżniać. Wygląda, że jest to po prostu Xperia XA1, tylko z lepszym procesorem, nieco większym ekranem i miejscy nadzieję mocniejszą baterią, metalowym wykonaniem oraz czytnikiem linii papilarnych. Przy dobrej cenie, może być interesująca.


Źródło: GFXBench via Tabletowo.pl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • To widać że teraz warto kupić sprzęt sony bo pierwsi mają androida 8.0 oreo w grane, a wszyscy inni producenci mają gdzieś tego nowego androida, to znaczy grają niefer(źle ) z klientami, a sony dobrze gra z klientami z nowym androide 8.0 oreo w tym roku i nowy 2018 dalej tak róbcie sony super walczycie o konkurencję na reszcie.


Next Post