SzklanySamuraj.pl

Sony jako jeden z nielicznych producentów stawia na małe flagowce, czyli swoją serię Compact. Teraz do sieci trafiły informacje o małej Z4 i ona będzie fenomenalna!

Ostatnio pojawiało się więcej negatywnych, niż pozytywnych tekstów o Sony. Nie jest to wynikiem mojej złej woli, ale po prostu bycie fanem japońskiej firmy nie jest ostatnio łatwe. Teraz mogę z całą świadomością napisać, że nadchodząca Xperia może być jednym z lepszych urządzeń na rynku i jeśli tylko będzie dostępna w Polsce to już wiem na co zmienię swoją M2. Przedstawiam Wam Sony E5663, czyli smartfon który trafił do GFXBench oraz Geekbench:

Według tych informacji będzie on wyposażony w 4,6-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6795 o taktowaniu 1,9 GHz, układ graficzny PowerVR G6200 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim również 20,7-megapikselowy aparat główny, 13 Mpix na przednim panelu, 16 GB pamięci wbudowanej oraz Android 5.0 Lollipop. Wszystko wskazuje na to, że jest to Xperia Z4 Compact.

I jeśli taki smartfon trafi na rynek, a dodatkowo będzie kontynuować świetny wygląd Xperii to ja jestem na tak. Powtarzam w swoich tekstach, że nowym urządzeniom Sony brakuje świeżości, ale ja nie chciałbym pozbywać się kompletnie Omni Balance. Moim zdaniem oprócz tego warto stworzyć drugą serię urządzeń, a tą jedynie odświeżyć. Aktualnie mam Z3 Compact i jest to moim zdaniem jeden z najładniejszych telefonów jakie kiedykolwiek widziałem. Problemem za to może okazać się reklama, ale i na to znajdzie się sposób, a pomocną dłoń może nieświadomo wyciągnąć Samsung.

Pisałem ostatnio, że Koreańczycy mogą pokazać niedługo Galaxy S6 Mini, który nie tylko nazwą będzie przypominać większy model.  Miałby on mieć Snapdragona 808, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 4,6-calowy ekran HD, czyli śmiało mógłby być nazywany małym flagowcem. Zachęcam Was do przeczytania tekstu na jego temat, ponieważ w nim nieco więcej rozpisałem się czemu byłby to świetny produkt dla Sony, ale w skrócie powiem tylko, że Koreańczycy robią genialne reklamy. Oni kreują trendy na rynku i jeśli pokazaliby ludziom, że mocne smartfony w takim rozmiarze są fajne, to Japończycy mogliby tylko na tym zyskać.

Nie wiadomo jaka mogłaby być cena Xperii Z4 Compact i kiedy zostałaby ona dokładnie pokazana, ale prawdopodobnie jej debiutu możemy spodziewać się podczas wrześniowych targów IFA w Berlinie. Jeśli Sony niczego nie zmieni, a ten smartfon dostanie baterię nie gorszą niż Z3 Compact to mnie Japończycy kupili i to będzie prawdopodobnie mój następny wybór. Taka Zetka byłaby po prostu dla wielu ideałem, a przy odpowiednim marketingu ludzie mogliby ją pokochać.


Źródło: GFXBench, Geekbench via xperiablog.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post