SzklanySamuraj.pl

W ostatnich latach słowa stabilność i Android zdecydowanie nie szły w parze, ale pod tym względem jest już coraz lepiej, chociaż lider zestawienia mnie zaskoczył!

Firma Apteligent.com wypuściła niedawno raport (via XperiaBlog.net) dotyczący awaryjności smartfonów konkretnych firm. Badania dotyczyły jedynie aplikacji, z których korzystało co najmniej pół miliona osób dziennie. Wykorzystywanie mniejszych nie miałoby dużego sensu, ponieważ – teoretycznie – te większe są bardziej dopracowane, a dzięki temu rzadziej się psują. Twórcy sprawdzili jak często te programy „się wywalały” i na których telefonach działo się tak najczęściej.

awaryjnosc

Szczerze mówiąc przed jego zobaczeniem, nie miałem pojęcia kto może być liderem. W ostatnich miesiącach korzystałem z urządzeń kilku firm i wszelkie wpadki były sporadyczne. Telefony – nawet te ze średniej półki – są już tak zaawansowane, że awarie aplikacji są niemal zawsze spowodowane problemami samej apki, a nie urządzenia. Mimo tego dobrze jest zobaczyć Sony na szczycie tego rankingu. Nawet Motorola, która jest bardzo stabilna i ma niemal czystego Androida, okazała się minimalnie gorsza.

Oczywiście różnice między liderami są małe, ale już ZTE okazała się wyraźnie słabsze. To pokazuje, że nadal jest miejsce na poprawę i producenci ciągle muszą o to dbać.


Zdjęcie: Negative Space

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post