SzklanySamuraj.pl

Czy potrzebujemy lub chcemy telefonów z rysikiem? Samsung zdaje się twierdzić, że tak, ale czy przydałaby się jakaś sensowna alternatywa dla serii Note? 

Przeglądając dzisiaj sieć, wpadł mi w oko projekt Xperii z rysikiem. Miałaby ona łączyć kanciastość smartfonów Sony oraz rozwiązane znane użytkownikom Samsungów z serii Note. Zanim przejdziemy dalej, zobaczcie o czym mówię (Źródło: techconfigurations.com via concept-phones.com):

Sony Xperia Note wygląda ciekawie, ale cholernie nierealistycznie i wątpię, że coś takiego ma szansę na realizację. Nie mówię nawet o specyfikacji, która jest pod każdym względem topowa, ale raczej budowie. Japończycy musieliby wykorzystać zagięty ekran, który zajmowałby cały przedni panel. W tym modelu nie ma już miejsca na żadne ramki i raczej nie jesteśmy jeszcze gotowi technologiczne, żeby wypuścić coś takiego.

Istotne jest jednak to, że ten koncept skłonił mnie do zastanowienia się czy w ogóle chciałbym zobaczyć taki telefon. Z jednej strony jest w końcu seria Note, która trzyma się całkiem dobrze, ale nie ma praktycznie żadnej konkurencji. Żaden z dużych producentów nawet nie próbuje zagrozić dominacji Samsunga w tym segmencie i może to zarówno oznaczać, że ludzie nie są aż tak zainteresowani urządzeniami z rysikiem lub to, że producenci nie są w stanie stworzyć produktu, który mógłby powalczyć z Note’ami.

Dziś chciałby Was spytać co o tym sądzicie. Czy Waszym zdaniem telefony z rysikiem mają sens, a serii Note przydałaby się konkurencja?


Źródło: techconfigurations.com via concept-phones.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post