SzklanySamuraj.pl

Szukasz taniego i wytrzymałego telefonu? Cóż, nie masz zbyt dużego wyboru, ale Samsung stara się uratować sytuację swoim Galaxy Xcover 4.

W ostatnich dniach pojawiło się bardzo wiele ciekawych smartfonów, w tym kilka flagowców. Mimo tego jedną z najbardziej potrzebnych premier jest niepozorny Samsung Galaxy Xcover 4. Jeśli myślisz, że sobie żartuje to już tłumaczę o co chodzi (oczywiście, zaraz po specyfikacji).

  • 4,99-calowy ekran TFT o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli);
  • 4-rdzeniowy procesor Exynos 7570;
  • 2 GB pamięci RAM;
  • 16 GB pamięci wbudowanej + slot na kartę MicroSD;
  • 13-megapikselowy aparat główny z przesłoną f/2.0;
  • 5 Mpix na przednim panelu;
  • bateria o pojemności 2800 mAh;
  • certyfikaty: IP68 oraz MIL-STD 810G;
  • Android Nougat 7.0;
  • waga: 172 gramów.

Chcesz wytrzymałego telefonu? Powodzenia!

Zdarza mi się szukać telefonu dla znajomych. Ich wymagania są bardzo różne, od urządzeń które mają po prostu dzwonić, po flagowce z najnowszymi bajerami. Oczywiście zawsze staram się wybrać co najmniej 2-3 sensowne opcje, ponieważ nie każdemu odpowiada najbardziej oczywisty wybór. Przeważnie nie mam problemów z doradzeniem, ponieważ trochę tych telefonów przewinęło się przez moje ręce i jakieś tam pojęcie mam. Niestety jedna kategoria spędzała mi sen z powiek.

Wytrzymałe i niedrogie urządzenia

Dla niektórych nie liczą się zaawansowane funkcje czy miliony bajerów, a chcą oni dostać po prostu wytrzymały smartfon w rozsądnej cenie. Do tej pory mogłem polecać Xcovera 3 – który szału nie robi – konstrukcje polskich firm lub jakieś azjatyckie wynalazki. Szczerze mówiąc żadna z tych opcji nie wydawała mi się specjalnie kusząca.

Dlatego cieszę się z premiery Xcovera 4, który nadal szału nie robi, ale powinien działa przyzwoicie. Nie jest ideał, ale przynajmniej nie powinno być problemów z dostępnością, a specyfikacja wystarczy zdecydowanej większości osób. Na rynek trafi w kwietniu.

Cóż, tylko cena na razie nie przekonuje, ponieważ w Niemczech został on wyceniony na 259 euro, czyli nieco ponad 1100 złotych. Trochę za dużo jak na początek, ale w ciągu cena spadnie poniżej 1000 złotych i wtedy warto będzie brać go pod uwagę. Oczywiście jeśli rzeczywiście wytrzymałość jest priorytetem, bo bez problemu można dostać coś dużo mocniejszego za te pieniądze.


Źródło: Samsung via gsmarena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post