SzklanySamuraj.pl

 

Dla Samsunga kluczowym elementem musi być niezawodność Galaxy S8. Jeśli chociaż jedna sztuka zapłonie, Koreańczykom wszyscy zaczną patrzeć na ręce. Niespodziewanym sojusznikiem może być… Sony!

Jeśli interesujesz się nowymi technologiami i nie przespałeś ostatnich miesięcy, to na pewno wiesz o co chodzi z wybuchającym Note’m 7. Zapominalscy mogą szybko przypomnieć sobie całą sytuację, czytając ten tekst: Najgorszym smartfonem w 2016 roku został…

Samsung oczywiście nie upadł po wpadce z bateriami, a jedynie trochę zwolnił. Co ważne już wychodzi z tej porażki, chociażby publikując filmy o dokładnym testowaniu swoich urządzeń. Mnie to przekonuje, ale taki gigant zawsze musi mieć plan awaryjny, teraz szczególnie. Dlatego…

Koreańczycy sięgną po baterie Sony!

Poinformował o tym Wall Street Journal via (Cnet.com i SonyRumors.net). Japończycy będą tylko jedną z firm, która dostarczy akumulatory do Galaxy S8. W tym modelu będzie można znaleźć również ogniwa od Amperex oraz oczywiście Samsunga SDI. Co więcej, Sony dostarczy najmniej baterii z całej trójki, ale liczby nie są tutaj najistotniejsze.

Po pierwsze, Samsung dobrze robi znajdując kolejnych partnerów, co w razie wpadki u jednego, pozwoli wycofać tylko część urządzeń z obiegu. W przypadku Note’a 7, ogniwa z obydwóch fabryk były wadliwe, więc Koreańczycy mieli strasznego pecha, ale śmiało może zakładać, że taka sytuacja to czysty przypadek.

Po drugie, specjaliści w Sony mogą dołożyć cegiełkę do rozwoju ogniw dla topowych Samsungów. Japońska korporacja miała już trochę sukcesów na tym polu, więc takie doświadczenie jest nie do przecenienia.

Czy kogoś taka współpraca jeszcze dziwi?

Dla mnie jest ona całkowicie normalna, ponieważ nawet najwięksi wrogowie mogą być najlepszymi współpracownikami. Przykład Apple’a i Samsunga, którzy przez lata wojowali w sądach, a jednocześnie mieli kontrakty na grube miliardy jest chyba najlepszy. Poza tym, Sony już od dawna współpracuje z liderem rynku smartfonów. Myślisz, że jakim aparatem robisz zdjęcia trzymając swojego Galaxy? prawdopodobnie ma on matrycę od Japończyków.*


*Niektóre modele, jak np. Galaxy S6, wychodziły z matrycami Samsunga oraz Sony. Część z nich miała w sobie tylko rozwiązania rynkowego konkurenta.


Zdjęcie: expertreviews.co.uk

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Sony na bateriach swoich u samsunga zarobi i utrzymasie firma


Next Post