SzklanySamuraj.pl

Różne są formy płatności, ale Pornhub stwierdził, że jednym z nich powinny być kobiecie piersi i dlatego stworzył nową walutę: Titcoin!

Świat dzięki zdobyczom technologii zmienia się w zastraszającym tempie. Wiele nowości jest dobrych, część jest interesujących, a coraz więcej jest takich, w których ciężko pokusić się o sensowny komentarz. Do tej ostatniej grupy należy Titcoin, czyli waluta stworzona przez portal Pornhub.com (treści dla dorosłych), która jest nie tylko żartem, ale jak informuje strona fakty.nl już na początku listopada zacznie działać w jednym z Amsterdamskich barów. Zasada działa jest bardzo prosta. Klientka musi pokazać piersi, barman przy pomocy specjalnej aplikacji robi zdjęcie (bez twarzy) i ona dostaje za to piwo. Dla Pornhuba jest to świetna promocja oraz materiał na ich strony. Co ciekawe ta firma część zysków przeznacza na walkę z rakiem piersi, więc ma to pozytywne strony. Więcej wyjaśnia film promocyjny:

PornHub jest znany w technologicznym świecie (i to nie dlatego, że blogerzy tech są samotni), ponieważ to nie pierwsze takie działanie wykorzystane do promocji swoich stron. Wcześniej była chociażby opaska WankBand (polecam zapoznać się z materiałami, ponieważ są przezabawne!). Jeśli chodzi o Titcoiny to wykorzystano po prostu pomysł na krypto-waluty jak bitcoin. Twórcy zapowiadają, że dzięki niej będzie można w przyszłości również liczyć na zniżki w innych sklepach, a nie tylko piwo w barze. Oczywiście pomysł jest dość kontrowersyjny i na pewno znajdzie wielu przeciwników, ale czy słusznie?

Pod względem moralnym, możliwe że tak, chociaż ja wyznaję zasadę, że każdy powinien patrzeć tylko na siebie. Czy tego chcemy czy nie współczesny świat potrafi być tak zdegenerowany, że titcoiny to jedynie niewinna zabawa. Mimo tego nie chcę oceniać czy to ma moralny sens, ponieważ nie ma na to jasnej odpowiedzi.

Ja chciałbym skupić się na samym pomyśle i tym, że Pornhub umie doskonale odnaleźć się we współczesnym świecie. Nawet jak ta waluta będzie klapą, to miliony ludzi dowiedzą się o niej, a przez to o twórcach. Część również postanowi sprawdzić jak to wypadło w praktyce i zajrzą na odpowiednie strony, a zapewne znajdą się tacy ludzi, którym to przypadnie do gustu i zostaną wiernymi fanami takiego rozwiązania. Na dodatek Pornhub chce wspierać walkę z rakiem piersi, co jednoznacznie jest dobre, więc to kolejny powód, dlaczego nie warto od razu skreślać takiego rozwiązania.

Jeżeli pojawiłby się męski odpowiednik Titcoinów to muszę Was rozczarować, ale ja na pewno z niego nie skorzystam. Gdybym był kobietą to również nie uśmiechałaby mi się taka opcja, ale świat jest bardzo różny. Dzięki moim wyjazdom poznałem osoby, które dla samej frajdy zgodziłyby się na taka formę płatności i nic mi do tego.

Ich piersi, ich sprawa, nie sądzicie?


Źródło: fakty.nl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post