SzklanySamuraj.pl

Do gazu z nimi! Najlepiej rozstrzelać brudasów! Jedyna nadzieja w tym, że się potopią! – Takie komentarze o uchodźcach można przeczytać w polskim internecie i to jest cholernie smutne…

Nie chciałem poruszać tego tematu na blogu. Miałem taki pomysł, ale stwierdziłem, że nie ma sensu wkładać kija w mrowisko i lepszym sposobem będzie wykluczanie osób nieskalanych inteligencją ze swojego internetowego otoczenia. Tak robiłem i szło mi świetnie, aż zobaczyłem stronę: Freikorps Polen. Są na niej zdjęcia nazistów, wraz z podpisami. Niestety słowa, które tam przeczytasz nie były wypowiadane przez nich, ale przez polaków (w tym wypadku specjalnie z małej litery). Zobaczyłem co jest na tej stronie i nawet nie ogarnęła mnie złość, poczułem po prostu smutek.

Do pewnego momentu starałem się śledzić internetowe dyskusje o uchodźcach, zarówno te ich popierające, jak te po drugiej stronie barykady. Wyznaję zasadę, że każdy ma prawo do własnego zdania, więc jeśli ktoś wypowiadał je w sposób rozsądny, to chociaż się z nim nie zgadzałem, starałem się zrozumieć. Tutaj nie mam zamiaru rozpisywać się co ja o tym myślę, bo sprawa nie jest czarno-biała. Powiem krótko: każda osoba niezależnie od wyznania czy koloru skóry, która potrzebuje pomocy powinna ją uzyskać. Także w Polsce.

Niestety na zdjęciach z opisywanego bloga są wypowiedzi polaków, które można znaleźć w internecie. Ja rozumiem, że ktoś może bać się uchodźców i nie chce ich przyjmować do naszego kraju, jego zdanie. Nie rozumiem natomiast jak można otwarcie życzyć im śmierci lub proponować zbudowanie obozów z komorami gazowymi, które rozwiązałyby „ten problem”. Gdybym takie wypowiedzi przeczytał w państwie trzeciego świata, które nie zaznało pogromu to może inaczej bym na to spojrzał, ale nie w Polsce. Tutaj nadal żyją ludzie, którzy obozy koncentracyjne widzieli nie tylko na wycieczce szkolnej i ja nie odważyłbym się powiedzieć w miejscu publicznym, że powinno je się otworzyć na nowo. Po części ze względu na szacunek do Polaków, którzy często cudem uniknęli śmierci w takich miejscach, ale przede wszystkim dlatego, że nikt nie zasługuje na śmierć tylko dlatego, że wierzy w innego Boga niż ja.

Przypomnę tylko, że kilka tygodni temu na tapecie była potencjalna wojna z Rosją. Wielu Polaków pisało wtedy, że gdy tylko Rosjanie zaatakują to oni zabierają rodzinę i uciekają na zachód. Teraz te same osoby chcą gazować uchodźców. Nie wiem czy tylko ja widzę tutaj taką samą sytuację? Nikomu nie życzę źle i mam nadzieję, że żaden z tych polaków nigdy nie będzie musiał oglądać jak mieszkańcy innego kraju katują mu rodzinę na jego oczach, tylko dlatego, że są brudasami z polski.

Istotne dla mnie jest tylko to, że zawsze warto pomagać tym osobom, które rzeczywiście tej pomocy potrzebują.


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!


Zdjęcie: unsplash.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Wojna z Rosją byłaby wynikiem tępoty naszych rządzących, a ludzie nie chcą ginąć za stołki partyjnych kurew. A co do uchodźców, nie chcę ich tutaj, ale nie życzę im śmierci. Widzę za to, jak wielu z nich to osoby zdolne do noszenia broni i walki, a teraz chcą jechać do Niemiec, bo socjal, bo się należy. Widziałeś filmy jak wyrzucali wodę od Węgrów i żywność? Polacy po socjal nie jechali tylko po pracę. Śmierci życzę za to islamistom z ISIS i ich zwolennikom. Jeśli chcesz wiedzieć, czemu jestem tak agresywny w stosunku do ISIS, kliknij sobie tutaj, zrozumiesz co czuję.

  http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

  Zaś co do tego że Polacy spierdzielali podczas wojny do innych krajów. To gdyby Francja i Anglia nas nie zdradziły i udzieliły pomocy w 1939, nie musielibyśmy uciekać gdziekolwiek, tylko byśmy po prostu wygrali wojnę.


  • Po pierwsze, proszę nie rzucaj tutaj mięsem. Nieważne kogo opisujesz, można naszych polityków nazwać wymyślniej, a przy tym kulturalnie 😉

   Po drugie z tym jedzeniem to nie do końca tak było, ponieważ nie zawsze jest ono potrzebne. Co do wody to widziałem, ale film był bez dźwięku, więc ciężko ocenić kontekst tego wydarzenia.

   Po trzecie Polacy niekoniecznie jeździli do Anglii po pracę. Część zdecydowanie tak, ale jest sporo takich, którzy liczyli tylko na social.

   ISIS’u nie mam zamiaru bronić. Każda osoba, niezależnie od wyznania, która dopuszcza się takich okropieństw powinna być ukarana z całą surowością.

   Tego nie wiemy. A co byłoby gdyby żaden z krajów nie przyjął Polaków?


   • 1. Sorry ale w przypadku naszych polityków nie zamierzam się powstrzymywać.
    2. Jeśli niepotrzebne to po co je niszczyli?
    3. Powiedziałbym ze mały odsetek jechał „cwaniaczyć”
    Gdyby Anglia nie przyjęła Polaków, to by przegrała bitwę o Anglię, proste.

    Po za tym, nie jesteś w stanie rozróżnić kto jest agentem ISIS a kto biednym uchodźcą. Jestem za przyjęciem chrześcijan, tyle.


    • No, ale właśnie nie jesteś w stanie też odróżnić, którzy Polacy cwaniaczą, a którzy nie. Poza tym u nas też zdarzają się brutalne gwałty, morderstwa i cały przekrój okropieństw. Czy to znaczy, że chrześcijanie są źli?


     • Za to wiem, że Polacy nie przyjechali tutaj wysadzić mnie w powietrze. Jasne, zawsze się zdarzają i nie, to nie znaczy, że chrześcijanie są źli ale pamiętaj, jaką ciekawostką byłeś w Chinach, ciekawe czy by chcieli mieć Ciebie za sąsiada z którym trzeba żyć?


     • A czemu nie? Ja nie spotkałem się z żadnym prześladowaniem czy rasizmem w moim kierunku będąc w Chinach. Wręcz przeciwnie, ludzie byli bardzo życzliwi, a na Tajwanie nie mieszkałem w akademiku, ale normalnym mieszkaniu. Poznałem też wielu Muzułmanów na wyjazdach i żaden mnie nie wysadził.


     • Ja także nie byłem prześladowany w Turcji. Za to Polki które ze mną były, traktowane jak mięso do… dopisz sobie sam.
      Sam poznałem wielu muzułmanów i cholernie szanuję Kurdów, wspaniała nacja jak i sami Turcy,


     • Czyli Polki były traktowane tak jak w polskim klubie (nie każdym, ale takie sytuacja widziałem bardzo często)? 😉


     • W klubie, w równym stopniu one same siebie traktują w ten sposób, więc kiepski argument. Chodzi przecież o miejsca publiczne, do których każdy ma dostęp.


     • A klub to nie jest miejsce publiczne?

      Na ulicy nie spotkałeś się z takimi komentarzami w stosunku do kobiet? Ja niestety nie raz je słyszałem


     • RomaschovRomaschov

      Author

      Błędna analogia.Jest imigrant zarobkowy, który sam sobie opłaca wyjazd, nie daje mu się darmowych ubrań i posiłków i jest uchodźca, który takowego udaje aby zdobyć materialne korzyści przez zbyt emocjonalną politykę naiwniaków.Rzeczywiście są Polacy, którzy są pijawkami pobierającymi socjał – jednakże nie jest to żaden argument, aby pogłębiać żenującą sytuację imigracyjną w Europie.Istnieje też argument pt. „Ale to tylko 20 tysięcy, a Polaków jest 38 milionów”.W tym przypadku naiwni ludzie liczą na to, że dwadzieścia tysięcy imigrantów zostanie pojedynczo rozdzielonych na całym terenie państwa polskiego.Nie muszę wspominać o tym, że 75% uchodźców stanowią mężczyźni, którzy zapewne pościągają swoje wielodzietne rodziny, więc liczba spokojnie może się pomnożyć, kiedy nie mamy na to żadnych warunków.Co do sytuacji z wyrzuconym pożywieniem nie wypowiem się, gdyż w każdej grupie trafi się radykał, a takowa grupa i tak jest pełna dosyć agresywnych, zdenerwowanych ludzi.Cierpi na tym garstka, która naprawdę ucieka od wojny.Kolejny problem leży w różnicach międzykulturowych.Niektórych może to zdziwić, ale ludzie na całym globie nie są identyczni i popierają różne wartości.Bez problemu można zaobserwować, że ludy południa z niespecjalną chęcią podchodzą do kwestii asymilacji, kiedy osiedlają się masowo na jakimś terenie.Tworzą getta, a tworzenie kolejnych ośrodków i udostępnianie kamienic/mieszkań etc. nie jest na rękę asymilacji.
      Bardzo popieram ludzi, którzy uchodźców przyjmują na własną rękę, ponieważ jest to na pewno dobry uczynek, a takim uchodźcom jest łatwiej znaleźć się w nowym otoczeniu i stanąć na nogi.


     • Z resztą jest jeszcze druga sprawa: jak część, a nawet większość białych, traktuje Azjatki w azjatyckich klubach? Bo 3/4 z tych, których ja poznałam, powiedziało mi, że przyszli do kubu, żeby poderwać Chinkę, bo to przecież takie egzotyczne! Nie bez powodu powstało określenie yellow fever. Czyli że co? Białe dla białych. Azjatki dla Azjatów i dla białych.


     • A co Ty znowu z tymi klubami? To kompletnie inna sytuacja, więc co to ma mieć do rzeczy w kontekście uchodźców?? Czy Polacy jeżdżą do Chin i gwałcą Chinki na ulicy dlatego, że są żółte?


     • Nie, ale kleją się do nich i myślą, że każda Azjatka poleci na nich „bo są biali”. Polscy nacjonaliści mają problem z tym, że kolesie z Erasmusa podrywają Polki i traktują je jak „mięso na jedną noc”, podczas gdy ich biali koledzy robią to samo. Traktują Azjatki jak takie egzotyczne erotyczne zabawki. Bo są żółte. Białasy w Azji też swoje za uszami mają, ale jakoś wszyscy o tym zapominają. A gdybyśmy sobie przypomnieli, to wychodzi na to, że wcale nie jesteśmy tak miłościwie i tolerancyjnie nastawieni do innych kultur.


     • Ale jak to, to ja nie jestem ich seksualnym ucieleśnieniem marzeń? 😛


     • Spokojnie. Chińczycy to nie Polacy. Dla niech nie ma znaczenia czy sąsiadem jest inny Chińczyk, białas czy może czarny. Oni nawet jak nie znają angielskiego to robią wszystko, jeżeli poprosi się ich o pomoc. W Polsce w życiu takich czasów nie doczekasz.


 • Hai LeHai Le

  Author Odpowiedz

  Widzę, że to już dyskusja, wiec się nie będę dokładać. Tylko cichutko napiszę, że masz Konduxie u mnie piwo. W październiku uderzam na Kraków to się szykuj <|;^*


  • Ale ja mieszkam pod Poznaniem 😛

   P.S. Wolę kebsa 😀 Dzięki 😉


   • Hai LeHai Le

    Author Odpowiedz

    Tak? To strzeliłam, z jakichś tajemnych powodów wydawało mi się ze z Krakowa. Tak wielu ludzi jest z Krakowa, że ja w ogóle nie rozumiem tych co nie są…

    A kebab tez ok, z falafelem <|;^P


   • MaciejMaciej

    Author Odpowiedz

    Jak pod Poznaniem to masz piwo u mnie 😀


 • A ja niestety nie jestem za tym, by przyjezdzali w takiej ilosci. My, Polacy, wyjezdzalismy przez lata, a jest nas w takich Niemczech „dopiero” okolo 700tys. Wiesz ilu ich przybylo w tym roku do Europy, nie wyszczegolniajac samych Niemiec? Podobnie jak i w innych krajach, pracujemy, ba – zapieprzamy, ale i siedzimy na socialach, nie w tym jednak rzecz. Nie wiem czy miales okazje na terenie innym niz „muzulmanski” spedzac czas z ludzmi tej wiary, pochodzacymi wlasnie z tamtych rejonow. Po 6 latach nic niestety mnie juz nie przekona i zdania nie zmienie. Wiesz czemu? Bo jestem dla nich zwyklym psem, nic nie wartym czyms, bo rzadko czlowiekiem. Mna, jako ze jestem kobieta, mozna pomiatac i obrazac publicznie, tlumaczac ze „oni zyja w stresie”. I niestety najwiekszym bledem jest publiczne przyzwolenie. Gwalca, bo zyja w stresie. Bija bo zyja w stresie. Zaczepiaja i obrazaja bo jestem europejka a nie muzulmanka okryta od stop do glow. Obrazaja nie tylko mnie, ale pokazuja brak szacunku dla naszych kultur i naszych religii. Jakie by nie byly. Przy nich mozesz wierzyc tylko w jednego Boga. W duzej mierze ci ludzie sa niereformowalni i NIE POTRAFIA sie asymilowac. I to bedzie problemem Europy juz za niedlugo. I wierz mi, dla mezczyzn moze nie, ale dla kobiet to ogromne niebezpieczenstwo.


  • Miałem okazję poznać kilku muzułmaninów podczas moich stypendiów i to byli spoko młodzi ludzi, którzy nie różnili się niemal niczym ode mnie. Niestety chyba żaden z nich nie był z tamtych rejonów.

   Jestem za tym, żeby takim ludziom, którzy przyjeżdżają do Europy grzecznie zwracać uwagę, że u nas kobieta ma takie same prawa jak mężczyzna. Jeśli to nie pomaga to wtedy mandat wlepić takiemu. Sądzę, że w Polsce szybko takie osoby byłyby przywołane do porządku, ponieważ jak raz czy drugi odezwaliby się do Polki w miejscu publicznym obraźliwie to zaraz znalazłoby się kilku facetów, którzy wytłumaczyliby im czemu tak nie wolno się odzywać.

   A teraz powiedz mi w kwestii Polski jak duże będziesz miała szanse spotkać taką osobą jak chcemy ich przyjąć kilka tysięcy?


   • Nie wiem jaka bedzie szansa spotkac ich w Polsce. Byc moze niewielka. Byc moze oni i tak nie beda chcieli w niej zostac. Chodzi raczej o ich i nasze podejscie. O to jak spora wiekszosc z nich szanuje nas z nasza wiara katolicka (oczywistym jest ze na szczescie sa wyjatki, ale to czesto nastepne lub juz mieszane pokolenia), o to jak szanuja Europe za to, ze chce im pomoc. Tego w telewizji nie powiedza, bo wszystko leci na cenzurowanym. Mieszkam obecnie w Niemczech i nie moge sie nadziwic ile klamstwa jest w telewizji. Ludzie zyja w strachu glownie przez to co oni wyprawiaja dzis we Francji. Niewielu moze nie ma mocy sprawczej, ale juz wieksza ilosc doprowadza do tego co dzieje sie na ulicach zachodnich miast. Europejska policja nie jest w stanie wjechac autem na dzielnice muzulmanska. Nikt nie umie sobie z tym poradzic. Nie robia nic w kierunku, w ktorym nalezaloby pokazac im ze tutaj sa inne prawa, ze to nie pustynia na ktorej jak sobie upolujesz to bedziesz mial. W samej Francji jest ponad 2000tys meczetow z czego kolejne stawia sie na zabytkowych katedrach chrzescijanskich. W tej samej Francji 70 proc.wiezniow to muzulmanie skazani za morderstwa, gwalty i inne niezbyt ciekawe przypadki. Jeszcze wiecej jest ich w Szwecji w tychze wiezieniach. I tak moge wymieniac. Telewizja niestety nie mowi prawdy. Jesli ktos nieocenzurowany cos napisze, wtedy sie dowiemy. W innym przypadku karmi nas sie historiami o tym, jak Europejczycy sa pokojowo i przyjaznie nastawieni. I nie zrozum mnie zle – nie mam nic przeciwko pomocy ludziom, ktorzy jej potrzebuja. Rodzinom z dziecmi, kobietom z dziecmi. Ale wlasnie. Zblizamy sie do sedna. Tutaj powinny znajdowac sie kobiety z dziecmi oraz starsze malzenstwa, wsrod ktorych sa mezczyzni ktorzy nie podolali by w walce obronnej. A zamiast tego 80 procent „uchodzcow” to mezczyzni w mlodym wieku. Gdzie wiec sa ich kobiety? Ich dzieci? Posrod calego tego chlamu mozna zobaczyc obraz ludzi, ktorzy faktycznie chca uciekac i robia to cala rodzina. Ale niestety to ci mlodzi, bojowo nastawieni do calego swiata, takze do tego ktory stara im sie pomoc, powinni zostac tam i walczyc o swoja ziemie. Tak jak robili to nasi przodkowie w jakiejs idei. Mowi sie ze karma zawsze wraca. I chyba wlasnie wraca do Niemiec, ktore swojego w dziejach narobily. Usilnie probujac nie wyjsc na faszystow, by nie porownywac dzisiejszych Niemiec do tego co bylo kiedys, sami zniszcza nasze ziemie. Doprowadza do tego co najgorsze. I pomoc, ktorej chce sie udzielic ludziom, ktorzy faktycznie jej potrzebuja, nie bedzie miala znaczenia. Nigdy nie myslalam, ze zgodze sie z wypowiedziami Putina, ale na chwile obecna tak to wlasnie wyglada. Z mojej strony.


 • MaciejMaciej

  Author Odpowiedz

  Moim zdaniem powinniśmy tym ludziom pomóc, jednoczesnie jednak dbając o nas, bo jesteśmy nomen omen rdzennymi, pelnoprawnymi mieszkancami UE. Jeśli nie jesteśmy w stanie rozróżnić kto jest uchodźcą a kto terrorystą to nie powinniśmy ich przyjmować, gdyż są dla nas niebezpieczni, bo nawet jeden na stu wystarczy by zrobić krzywdę jakiejkolwiek osobie. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy stworzyć obozów, gdzie tacy ludzie by mogli znalezc schronienie.


 • Napiszę szczerze…nie życzę nikomu śmierci, nie życzę nikomu źle. Mam jednak pewne obawy, mam wrażenie, że sprawa uchodźców była przez media idealizowana. Matka z dzieckiem, bieda, ucieczka przed wojną? To działało na psychikę… Coraz częściej mam wrażenie, że jest to zaplanowana akcja mająca na celu osłabienie i przejęcie kontroli nad Europą. Szczerze? Boję się fali uchodźców w Naszym kraju…Masz jednak rację, ta fala nienawiści niczemu nie pomoże…


  • Fala uchodźców w naszym kraju? Powiedz proszę ich widziałaś przez ostatnie kilka miesięcy, bo ja żadnego 😉


   • Napisałam, że boję się fali uchodźców w naszym kraju, a nie, że ich widziałam:)


    • Ale to zjawisko trwa od kilku dobrych miesięcy. Gdyby u nas miało się pojawić fala uchodźców to już dawno by była 😉


     • Justyna RolkaJustyna Rolka

      Author

      U mnie w Piwnicznej mają się pojawić, ale lokalni mieszkańcy protestują…zobaczymy


 • Ja byłam niedawno w kraju muzułmańskim czyli Malezji, gdzie poznałam masę świetnych ludzi, z którymi dalej utrzymuję kontakt. Większość z nich wyznaje Islam. A jak czytam o tym, że „muzułmanie to ścierwa”, to mam ochotę oddać polski paszport i mam nadzieję, że kiedyś to zrobię.


 • Strach przed nieznanym. Instynkty robią straszne rzeczy z ludźmi. Z drugiej strony mamy przecież coś co rzekomo czyni nas ludźmi i nazywa się mózgiem. Wystarczy zobaczyć trochę arabskiego świata, by zrozumieć, że muzułmanie wcale nie są tak inni od nas jakby się wydawało. To, że nie piją piwa i nie jedzą przez 30 dni w roku nie czyni ich ludźmi złymi, na co jestem dowodem bo po 4 latach w Zatoce mam się świetnie i chcę wrócić 🙂


Next Post