SzklanySamuraj.pl

Trwa właśnie event Wielkanocny w Pokemon GO, ale wszyscy fani na pewno czekają już na lipiec. Wtedy dopiero będzie się działo!

W specjalnym wydarzeniu wielkanocnym – które trwać będzie do 20 kwietnia – warto wysiadywać jajka, ponieważ nawet z 2 KM mogą wypaść najrzadsze Pokemony. Oprócz tego można zakupić na zapas Lucky Egg’ów, ponieważ są one przecenione o 50%. Fajnie, ale brakuje mi wypadających z Pokestopów inkubatorów, chociażby tych jednorazowych jak kiedyś. Wtedy dopiero chciałoby mi się urządzać świąteczne spacery!

Jest to jednak i tak przystawka przed wakacjami, ponieważ wtedy ma być DUŻO ciekawiej. Z wywiadu przeprowadzone dla japońskiej strony – który został przetłumaczony przez pokemongohub.net – można dowiedzieć się, że na lipiec 2017 został zaplanowany duży event, który ma częściowo zmieniać mechanikę gry. Możliwe, że będą dostępne rajdy, ale nie jest opisane jak miałyby one wygląda. Może to będzie wspólne atakowanie gymów przez wielu graczy, a może chodzi o złapanie legandarnych stworków? Na razie możemy się tylko domyślać.

Oprócz tego mają zostać wprowadzone inne elementy, dzięki którym będzie można grać wspólnie, jak chociażby wymiana Pokemonów oraz walki między trenerami. Któryś z dodatków – jak nie wszystkie – może się pojawić już wiosną tego roku (chociaż obawiam się, że dopiero w lipcu będzie coś większego). Poza tym do czasu premiery nowych funkcji, dostaniemy prawdopodobnie  wiele małych wydarzeń, jaka event wodny czy też wielkanocny.

Niantic współpracuje również z lokalnymi władzami nad specjalnymi dodatkami. Dobrym przykładem był większy spawn Laprasa w regionie Tohoku (Japonia). Tutaj nie ma żadnych więcej szczegółów, ale obawiam się, że w Polsce nie ma co liczyć na takie bonusy. Ponadto omawiane są gadżety, które miałyby przybliżyć rozszerzoną rzeczywistość do prawdziwej, ale tutaj również nie spodziewałbym się cudów, a przynajmniej nie prędko.

Podsumowując, wielkie zmiany nastąpią prawdopodobnie w lipcu, a do tego czasu Niantic nie pozwoli nam się nudzić.


Jeśli interesujesz się nowymi technologiami, zostaw lajka na FanPage: Szklany Samuraj

Zawsze możesz też przeczytaj nowe teksty, wystarczy wejść na Stronę Główną!


Źródło: k-tai.watch.impress.co.jp via pokemongohub.net

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • AnkaAnka

  Author Odpowiedz

  Jak ja dawno nie grałam w Pokemony… Może dlatego, że zajmuje dużo miejsca na telefonie i się strasznie znudziłam. Ale to chyba dobrze, że osiedli na laurach i nadal pracują nad grą


  • No to wracaj, idealny moment 😀


   • AnkaAnka

    Author Odpowiedz

    Gdyby tylko mi się chciało, a nie chce mi się… zresztą musiałabym usunąć kilka aplikacji, bez których żyć nie mogę 😀


Next Post