SzklanySamuraj.pl

Jednym z najważniejszych elementów w Pokemon GO jest wysiadywanie jajek, ale z jaką maksymalną szybkością można to robić? Ktoś już to wyliczył!

Zawsze, gdy coś staje się bardzo popularne, pojawiają się prawdziwi maniacy, którzy starają się rozłożyć dany tytuł na czynniki pierwsze. Jednym z takich zapaleńców jest użytkownik Reddita o nicku Beastamer, który policzył maksymalną szybkość z jaką można wysiadywać jajka. Wszystko znajdziecie w TYM TEMACIE (via PokemonGoPocket.com), a bodźcem do wykonania takich obliczeń stały się ostatnie zmiany. Jednym z dowodów, że twórcy się za to wzięli, jest poniższy zrzut ekranu:

passenger-warning-pokemon-go (2)

Według wyliczeń użytkownika Reddita maksymalna szybkość z jaką można się poruszać to 10,5 km/h. Warto jednak zauważyć, że gra zlicza dystans w linii prostej, więc idąc/jadąc zygzakiem prawdopodobnie można robić to nieco szybciej. Niestety wtedy nie będzie zliczony cały dystans, ponieważ Pokemon Go prawdopodobnie odczytuje lokalizację co 4 minuty (niektórzy twierdzą, że robi to co minutę, ale autor wyliczył, że co 4) i z niej odmierza przebytą odległość. Jeśli będziecie poruszać się szybciej, to gra zaliczy tylko część trasy. Co ważne, zarówno walki jak i łapanie Pokemonów nie przeszkadzają w zliczaniu dystansu. Jako ciekawostkę warto dodać, że ostrzeżenie o jeździe samochodem pojawia się po przekroczeniu 35 km/h.

Twórcy jednoznacznie nie określili jak szybko można się poruszać, żeby wysiadywać jajka, więc to i tak jest najpewniejsze rozwiązanie. Moim zdaniem jest to zły ruch, ponieważ poprzednia poprzeczka była prawdopodobnie ustalona na 18 km/h. Moim zdaniem było dużo lepsze rozwiązanie dla osób, które chcą wysiadywać Pokemony podczas jazdy rowerem. Ich najbardziej zaboli nowa zmiana, ponieważ dla osób z samochodami zarówno 10, jak i 18 km/h to dość mało, prawda?


Zdjęcie: Pexels.com

 

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post