SzklanySamuraj.pl

W prawej kieszeni spoczywa Xperia, a w lewej leży Lumia. Czy używanie dwóch telefonów ma jakikolwiek sens, a może to tylko fanaberia?

Jak wiecie ostatnio kupiłem Lumię 640 i aktualnie mam dwa telefony, ponieważ w mojej drugiej kieszeni jest cały czas Xperia M2. Na razie postanowiłem sprawdzić czy mogę przerzucić się tylko na Windows Phone, ale finalnie będę korzystać z obydwóch urządzeń. Chcę po prostu sprawdzić czy system Microsoftu może być tym jedynym dla osoby jak ja, która dość sporo siedzi w sieci i na różnych portalach społecznościowych. Dzisiaj postaram się odpowiedzieć czemu mam zamiar korzystać z dwóch smartfonów, ponieważ przez kilka ostatnich dni już wielu znajomych mnie o to pytało. A skoro jestem blogerem to zamiast za każdym razem pisać to samo podrzucę po prostu im linka.

DSC_0073 (1)

1. Jestem blogerem technologicznym

Przede wszystkim jestem po prostu blogerem, który pisze na wiele różnych tematów, ale pracuję również jako bloger technologiczny lub jak kto woli redaktor. To na mnie po części wymusza bycie na czasie (chociaż nie narzekam, bo najzwyczajniej lubię być na bieżąco i czytać co tam kombinują producenci). Mogę się oczywiście specjalizować w jednym systemie lub nawet tylko jednym producencie, ale to na dłuższą metę bardzo ogranicza. Świat mobilnej technologii zmienia się tak szybko, że przeczytanie co tam na WP czy iOS raz na jakiś czas w ogóle nie wchodzi w grę. Dlatego regularnie zdobywam wiedzę, żeby moje wpisy były nie tylko rzetelniejsze, ale i ciekawsze. Mogę się jarać jakąś nową funkcją w jednym systemie, ale dobrze żebym wiedział, że konkurencja ma to od pół roku. Możliwość sprawdzenia tego samemu to duże ułatwienie. No i zakres tematów, które mogę poruszać się znacząco zwiększa.

2. Mogę patrzeć na rynek szerzej

Ten punkt nieco wiąże się z pierwszym, ponieważ dzięki szerszej perspektywie mogę pisać ciekawsze i bardziej rozbudowane teksty, ale ja skupię się na jego innym aspekcie. Posiadanie dwóch telefonów daje mi możliwość bycia na bieżąco z dwoma systemami, dzięki czemu mogę lepiej doradzać znajomym co powinni kupić. Oczywiście nie kupiłem Lumii, żeby mądrzyć się wśród znajomych, ale taka wiedza się przydaje. Również włączając się w dyskusję z czytelnikami lub innymi blogerami mogę szybko zweryfikować to co piszą i im odpowiedzieć.

WP_000033

3. Po prostu lubię Xperie i Lumie

Ostatni z punktów jest najważniejszy i zarazem najbardziej przyziemny. Jak wiecie jestem fanem produktów Sony, ale odkąd poznałem Windows Phone (wtedy jeszcze w wersji 7.5) na moim Samsungu Omnii M to zakochałem się w tym systemie. Ma on braki, nie da się tego ukryć, że nadal w wielu kwestiach przegrywa z Androidem czy iOS’em, ale ja go lubię. Ma szereg zalet, które będę Wam opisywać w nadchodzących tygodniach i chociaż nikogo nie zamierzam przekonywać, że jest to jedyny słuszny wybór (bo nie jest) to warto na niego zwrócić uwagę. No i czekam na topową Xperię z Windows Phone, będę fanem i klientem.

Muszę zaznaczyć, że dla przeciętnego zjadacza chleba to byłoby złe rozwiązanie, ponieważ dwa urządzenia noszone na co dzień są irytujące. Ja chętnie pójdę na takie poświęcenie, ale Wy dobrze się zastanówcie przed kupnem nowego telefonu i weźcie jeden. Tak jest wygodniej.

A jeśli macie jeszcze jakieś pytania co do korzystania z dwóch telefonów to piszcie w komentarzach i postaram się odpowiedzieć jak tylko umiem.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post