SzklanySamuraj.pl

OGame to przeglądarkowa gra internetowa, która lata temu była hitem. Teraz nie jest już tak popularna, ale nadal tysiące ludzi spędzają przy niej całe dnie. Ja też. Po kilku latach przerwy wróciłem i znów gram!

Najpierw muszę Wam krótko opisać czym w ogóle jest OGame. Jest to gra przeglądarkowa, w której kierujemy losem kosmicznego państwa. Na początku mamy tylko jedną planetę, ale wraz z rozwojem naszych badań możemy mieć ich więcej. Poza tym musimy budować kopalnie, tworzyć statki kosmiczne, tworzyć księżyce itd. Co najważniejsze rozgrywka leci cały czas, więc musimy dbać o to, żeby nasza flota była bezpieczna nawet jak śpimy.

Gdy kilka lat temu (data rejestracji na forum wskazuje, że zacząłem w 2005!) kumpel opowiedział mi o tym tytule, to postukałem się w głowę i powiedziałem, że trzeba być chyba głupim, żeby czekać kilka dni na zbudowanie jakiegoś budynku. Potem zobaczyłem OGame i wkręciłem się na kilka lat. To była moja druga wielka internetowa pasja, pierwszą były fora o Gothicu. Nie chcę Wam opisywać dokładnie mojej historii w tej grze, ponieważ nikogo to nie obchodzi, ale kilka faktów warto wspomnieć.

Grałem zarówno na polskich serwerach jak i zagranicznych. Ogame.org to standard międzynarodowy, ale swoich sił próbowałem też na tak orientalnych serwerach jak chociażby litewskie. Polacy są dość silni w tej grze, więc zdobyte doświadczenie u nas świetnie sprawdza się za granicą. Z ważnych kwestii warto wspomnieć również to, że moim najlepszym wynikiem jest Top 12 na jednym z uniwersów OGame.org. Innym sukcesem była sprzedaż konta za astronomiczną wtedy sumę 600 złotych! Dla mnie w czasach liceum mieć, a nie mieć 600 złotych to prawie 1200, więc bez zastanowienia pozbyłem się mojego małego imperium. Muszę dodać, że sprzedaż kont jest nielegalna!

Ogame (1)

No dobra, ale coraz ze mną teraz? No gram! Od niedawno, ale gram. Przypomniało mi się o tej grze, szybko zobaczyłem czy są jakieś nowe uniwersa i założyłem konto. Tak uczciwie mówiąc to założyłem nawet dwa konta i teraz jestem panem dwóch kosmicznych mocarstw. Na jednym jestem w Top 150, na drugim w Top 250, co jest wynikiem strasznie słabym, ale po latach gry wypracowałem sobie strategię, dzięki której spokojnie wejdę do Top 100, a dużo pracy ode mnie to nie wymaga.

Piszę Wam o tym, ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy Wy możecie gracie (lub graliście) w Ogame, a może znacie inne gry tego typu. Oczywiście jeśli chcielibyście zacząć to serdecznie zapraszam na Universum Deimos oraz Eridanus na Ogame.org gdzie możecie spotkać mnie pod nickiem Kondux.

A jeśli Was również lata temu OGame wciągnęło na długie miesiące to dajcie znać w komentarzach. Powspominamy sobie czasy gdy nie było astrofizyki i miliona płatności.


Zdjęcia: Ogame

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

 • Hahaha! 🙂 Jakoś tydzień temu w końcu postanowiłem skasować swoje ostatnie konto, bo już nie miałem siły i pamięci do tej gry. Zdecydowanie za długo w to grałem, ale swego czasu mnóstwo paru znajomych w to grało, a jeszcze więcej znajomych miało się w grze. Teraz to zupełnie inne granie jest.


  • Prawda, kiedyś u mnie było podobnie i kilku kumpli (oraz kumpel) grało ze mną 😉


   • Dobra, oficjalnie obwiniam Cię o mój powrót do Ogame 😉


    • A gdzie grasz? 😉 Jak coś zapraszam na Ogame.org universum Deimos 😉


     • Arek WingertArek Wingert

      Author

      Gram na .pl uni Eridanus. W zasadzie z ciekawości założyłem konto, po zobaczeniu na forum, że zmienili rozkład galaktyk i układów słonecznych i tak już zostałem 🙂


Next Post