SzklanySamuraj.pl

Śmieszne przeceny, śledzenie użytkowników a także odsuwanie się od technologii 4G i fala nowych produktów. Zapraszam na przegląd dotyczący wiadomości o chińskim gigancie!

Xiaomi ostatnio ma okres, w którym zalicza dużo wpadek a po chwili przyciąga klientów ciekawymi promocjami i nowymi produktami. O czym tak właściwie mowa?

Zacznijmy od „promocji”, którą chiński gigant przygotował z okazji dnia dziecka. Xiaomi Mi Band 4, czyli popularny smartwatch został przeceniony z… 119zł na 119zł!

Xiaomi zastosowało tutaj chwyt marketingowy, w którym na chwilę przed promocją zwiększyli cenę zegarka na 149zł i jako nową cenę ustawili 119zł. Na portalach społecznościowych można zauważyć reakcję rozbawionych internautów, którzy jakiś czas temu kupili smartwatcha w tej samej cenie; bez żadnej promocji. Trochę tani chwyt, ale myślę, że w jakimś stopniu skuteczny.

Przy okazji: recenzji wyżej wymienionego smartwatcha możecie się spodziewać niebawem!

W sieci pojawiły się ostatnio plotki jakoby Xiaomi miało rozpocząć pracę nad nowym smartfonem, który będzie celował w mobilnych graczy. Model ten według doniesień ma obsługiwać standard sieci 5G i posiadać będzie nowy procesor od MediaTeka. Odważny ruch biorąc pod uwagę jak bardzo klienci są przywiązani do Snapdragona.

Teraz będzie grubo. Xiaomi zostało przyłapane na wysyłaniu gromadzonych danych użytkownika na wynajęte serwery, które znajdują się w Singapurze i Rosji. Dowód z całego badania możecie obejrzeć tutaj:

Rzecznik Xiaomi zapytany o ten incydent odparł, że firma nie gromadzi żadnych danych wrażliwych, i zbiera tylko niezbędne informacje. Po wysłaniu w odpowiedzi dowodu, na którym widać, że telefon wysyła na serwery dane z prywatnej sesji w przeglądarce, Xiaomi nie udzieliło komentarza.

Kolejną zaskakującą wiadomością jest fakt, iż Xiaomi ma powoli odsuwać się od technologii 4G. Firma przyznała, że wierzy w rozwój technologii 5G i zamierza się do niej dostosować. Póki co decyzja ta została podjęta tylko na terenie Chin, ale myślę, że jej wprowadzenie w innych częściach świata to tylko kwestia czasu.

Kolejną ciekawą wiadomością z ostatnich czasów jest też na pewno oficjalne wypuszczenie oprogramowania MIUI w 12 wersji! Design najnowszej nakładki jest według producenta inspirowany naturą. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda MIUI 12 pracujące na urządzeniu:

Jak zawsze zachęcamy was do dyskusji na naszym profilu na Facebooku. Followujcie nas na Instagramie, żeby dowiedzieć się o najnowszych artykułach.

 

źródła: unsplash, xiaomi, mi-home.pl,

View Comments

There are currently no comments.

Next Post