SzklanySamuraj.pl

Producenci smartfonów rywalizują pod wieloma względami, również w kwestii jakości aparatów. Widać do szczególnie w ostatnich dniach, ponieważ Note 8 tytułu króla pozbył się już po jednym dniu!

Kilka dni temu pisałem, że Xperia XZ Premium wypadała tragicznie w rankingu DXOMark, ale za to cieszyć się może Apple, które przeskoczyło rywali o kilka punktów. Komentarze po tej decyzji były różne, ale większość czekała na sprawdzenie dwóch mocnych pretendentów do miana najlepszego fotograficznego smartfona, czyli Note’a 8 oraz Pixeli od Google’a. Pierwszy z nich został sprawdzony przedwczoraj.

Note 8 > iPhone 8 Plus

Smartfony Samsunga od zawsze dobrze sobie radzą w kwestii foto. Po najnowszym super flagowcu również można było spodziewać się świetnych rezultatów i według specjalistów z DXOMark właśnie takie dostaliśmy. Ogólna ocena Note’a 8 to 94 punkty – czyli tyle samo co iPhone 8 Plus – ale za to fotograficzne, Koreańczykom udało się trochę odskoczyć. Zdobyli oni 100 punktów, a konkurent „tylko” 96.

Obydwa rezultaty są genialne, ale nie wolno zapominać, że Google również ma trochę do powiedzenia w tej kwestii.

Pixel 2 > Note 8

Tutaj zaczyna się robić jeszcze ciekawiej, ponieważ Pixel 2 zdobył 99 punktów za możliwości fotograficzne, czyli nadal nieco mniej niż produkt Samsunga, ale za to poradził sobie dużo lepiej w przypadku nagrywania filmów (96 vs 84). Dzięki temu, ogólnie to on został oceniony wyżej, a jednocześnie z 96 punktami znowu podniósł poprzeczkę i pobił poprzedni rekord.

Tak, obecnie to Pixel 2 jest fotograficznym królem!

Przynajmniej w teorii, ponieważ według DXOMark pod względem zdjęć to Samsung Note 8 jest lepszy. Niestety ogólnie stracił pozycję króla już po 1 dniu od ogłoszenia wyników, co pokazuje kilka rzeczy, ale najważniejszą jest fakt, że producenci z każdym miesiącem podnoszą poprzeczkę.

P.S. Co ciekawe, Pixel 2 okazał się najlepszy, mimo faktu, że ma tylko jedną matrycę. Przy zmianie sposobu oceniania to właśnie urządzenia z dwoma aparatami miały mieć ogromną przewagę.

P.S. iPhone X > cała reszta?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post