SzklanySamuraj.pl

Przez kilka lat byłem fanem systemu Windows Phone, ale teraz nie mógłbym już z niego korzystać. Szkoda mi tylko Lumii, które są świetnymi urządzeniami, ale i dla nich może być jeszcze nadzieja!

Moja przygoda z systemem Microsoftu była dość długa i przeważnie bardzo szczęśliwa. Dopiero ostatnio coś się popsuło, a ja strzeliłem focha i nie zamierzam wracać już do tego toksycznego związku. Szkoda mi jedynie Lumii, które mają wiele zalet, jak chociażby czas pracy na baterii czy dobry aparat (moja Lumia 640). Nawet 520-tka, którą miałem wcześniej jest fajnym urządzeniem i swego czasu nie miała praktycznie żadnej sensownej konkurencji na rynku. Obecnie nie chciałbym korzystać już z powyższych urządzeń, ale…

Android mógłby to zmienić!

Gdyby pracowały one na Androidzie, to zapewne dałbym im drugą szansę. Co ciekawe, już niedługo może będę miał okazję sprawdzić czy Lumia z systemem Google’a to dobre połączenie. Triszka Balázs (użytkownik forum xda-developers.com o nicku banmeifyouwant) pokazał na filmach, że Lumia 525 może pracować pod kontrolą Marshmallowa (via liliputing.com):

Android 6.0 Marshmallow + CyanogenMod 13 nie śmiga jakoś specjalnie dobrze na Lumii 525, a wynik w benchmarku AnTuTu nie zachwyca. Ba, kilka rzeczy nie działało, a testowy model padł, więc śmiało można powiedzieć, że nie wygląda to jak początek wielkiego romansu. Mimo tego użytkownik napisał, że jego wersja Andka działa zarówno na Lumii 525, jak i jeszcze starszej oraz słabszej 520. Na razie nie są wspierane inne modele, ale nikt nie wyklucza takiego rozwiązania w przyszłości. I właśnie dlatego ten pomysł mi się tak podoba.

Topowa Lumia + Android?

Nie chciałbym korzystać z budżetowych Lumii, ale już topowy model ze stabilnym Androidem mógłby być świetny. Ba, to mogłaby być ciekawa alternatywa dla rynku, a dla wielu byłoby to spełnienie technologicznych marzeń. Ja nigdy nie byłem fanboy’em Nokii, ale wiem, że jestem wyjątkiem. Co prawda fińska firma chce wrócić na rynek smartfonów i prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy ich urządzenie z systemem Google’a, ale czy to będzie coś fenomenalnego?

Sam już nie wiem. Ostatnio pisałem o prawdopodobnej specyfikacji nadchodzących urządzeń i mogą to być świetne smartfony. Z drugiej jednak strony, to będę typowe chińskie konstrukcje, tylko z logo Nokii na obudowie. Nie wiem czy to wystarczy, żeby miliony osób zdecydowały się wydać jakieś 2000 złotych.

Nie ważne jak zostaną przyjęte nowe Nokie, chciałbym zobaczyć Androida na Lumiach. Byłaby ciekawa alternatywa dla nadchodzących produktów, a także wszystkich już dostępnych telefonów. Bardzo ciekawa alternatywa…

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post