SzklanySamuraj.pl

Blogowanie nie jest łatwe. Jeśli myślisz o założeniu bloga, to najlepiej nawet nie próbuj. To i tak nie dla Ciebie!

Bloguję już od kilku lat i mogę Ci powiedzieć jedno:

Po żadnym pozorem nie zakładaj bloga!

To jest praca na drugi etat, która może nigdy nie przynieść Ci żadnych wymiernych korzyści. Zastanów się nad tym. Wracasz zmęczony do domu po 8 godzinach ciężkiej pracy, a tu trzeba jeszcze coś napisać dla czytelników. Oczywiście jeśli ich masz, ponieważ przez lata możesz tworzyć tylko dla siebie i swojego kota. Czasem zapewne ktoś do Ciebie zajrzy, ale prawdopodobnie i tak przez przypadek.

No dobra, tekst napisany? To teraz trzeba go jeszcze przeczytać z raz, dwa lub dziesięć. Tak, możesz być geniuszem pióra, ale to nie znaczy, że jesteś błędoodporny. Dodatkowo to co dla Ciebie będzie jasne, może być kompletnie niezrozumiałe dla innych, więc każdy tekst trzeba dogłębnie sprawdzić. Jeśli piszesz przez godzinę, to często drugą musisz poświęcić na dopracowanie wpisu, znalezienie odpowiednich zdjęć, publikację oraz reklamę. Będąc blogerem MUSISZ sprzedawać się każdego dnia. Jeśli tego nie zrobisz, to nikt nie będzie Cię czytać. A uwierz mi, zależy Ci na tych kilku osobach z Google’a, ponieważ prędzej czy później, nawet kot będzie znudzony.

Jeśli myślisz, że możesz iść spać, to znów muszę Cię rozczarować. Bez obecności na social mediach, nie masz co liczyć na sukces. Wrzucenie na fejsa linka do tekstu nie wystarczy. Trzeba sprzedawać swoją prywatność, żeby móc wzbudzać emocje. Poza tym, dla swoich czytelników musisz być zarówno mentorem, jak i przyjacielem.

To dopiero początek problemów, a im dalej w las, tym więcej kłód pod nogami. Nadal chcesz założyć bloga?


Tak zupełnie poważnie, jeśli chcesz blogować, to siadaj do kompa i zaczynaj! Może i nie będzie łatwo, ale jeśli Twoje teksty mają sprawić uśmiech chociaż jednej osobie, to warto spróbować. Blogować serio może każdy, uwierz mi!

P.S. Łap nawet 3 rady na początek. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz do mnie!


Daj lajka, a wtedy żaden tekst Cię nie ominie!


A jeśli naprawdę lubisz tego bloga – i chociaż trochę autora – to możesz dołączyć do specjalnej grupy, w której omawiamy są zmiany, nowe pomysły i wszystko co związane ze Szklanym Samurajem.

Grupa jest tu: Szklani Samurajowie


Zdjęcie: Thomas Hawk

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post