SzklanySamuraj.pl

W 2017 przetestowałem ponad 20 telefonów, ale jedynie trzy zgarnęły 8 punktów. Wiecie już które?

W tym roku wprowadziłem na blogu kilka zmian, a jedną z kluczowych było dodanie ocen do testowanych smartfonów. Zrobiłem to po swojemu i jak na razie sprawdza się to całkiem dobrze. Ja mogę rzetelnie oceniać dane urządzenia, a Wy dostajecie na sam koniec jakiś konkret pokazujący czy warto interesować się telefonem. Wszelkie zasady ocen przedstawiłem tutaj:

W poszukiwaniu smartfona idealnego, czyli czas na więcej testów!

Jednym z plusów wprowadzenia takiego rozwiązania było to, że pod koniec roku będę mógł zrobić podsumowanie, w którym zbiorę najlepsze testowane przeze mnie telefony. Nie jest ono idealne, ponieważ mam jeszcze kilka urządzeń do opisania, ale cóż, one trafią już do przyszłorocznego rankingu.

W 2017 chciałbym wyróżnić trzech liderów, którzy zgarnęli po 8 punktów:

Lenovo P2 to smartfon niemal idealny! [TEST]

Przed długi czas był to samotny lider mojego zestawienia, który zgarnął tak wysoką ocenę za świetny stosunek możliwości do ceny oraz baterię, którą szczerze pokochałem. Jedynie aparat jest w nim przeciętny, a cała reszta stoi na dobrym poziomie.

OnePlus 5 to smartfon, który jest niemal idealny… choć strasznie odtwórczy! [TEST]

Dla wielu jest to (lub był jeszcze jakiś czas temu) król wydajności oraz smartfon z najlepszym stosunkiem mocy do kwoty, jaką trzeba za niego wyłożyć. Przed testem, ten model specjalnie mi się nie podobał, ale 2 tygodnie z nim przekonały mnie, że nie tylko wygląd się liczy. Nawet pozorne niepotrzebne 8 GB pamięci RAM, okazało się zbawienne dla Androida i nie obraziłbym się za telefon z taką pamięcią.

HTC U11 to flagowiec jakiego Tajwańczycy bardzo potrzebowali! [TEST]

Niezmiernie miło mi jest umieścić w najlepszej trójce smartfona tajwańskiej firmy, ponieważ to właśnie od innego urządzenia tego producenta, zaczynałem swoją przygodę z testowaniem telefonów. U11 jest mocny, dobrze wygląda i robi świetnie zdjęcia, a jedyną jego poważną wadą jest brak złącza słuchawkowego. Aaa, no i ma jeszcze ściskaną ramkę, która bez wątpienia jest interesująca.

Minimalnie za liderami jest chociażby Xperia XZ Premium, a dalej… zresztą sami zobaczcie którym urządzeniom niewiele zabrakło, żeby znaleźć się w tym podsumowaniu. Cały ranking znajdziecie tutaj:

Ranking testowanych telefonów

Ogólnie sprawdziłem w 2017 roku ponad 20 telefonów, z czego zdecydowaną większość oceniłem. W nadchodzących 12 miesiącach chciałbym znacząco poprawić ten wynik, ale zobaczymy czy czas i możliwości mi na to pozwolą.

Oby…


Zdjęcie: Duri from Mocup (via Unsplash)

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • cud ze nie pojawiła sie xperia


    • Wszelkie testy, rankingi i porównania robię tak obiektywnie jak tylko mogę 😉 Xperie lubię, ale nie okazały się na tyle dobre, żeby się tu znaleźć 😉


Next Post