SzklanySamuraj.pl

Ten rok był bardzo ciekawy dla fanów smartfonów, ale czy wybranie trzech zdecydowanie wyróżniających się urządzeń jest proste? Nie do końca, ale podjąłem rękawice.

Jeśli ktoś spytałby mnie o interesujące smartfony z 2017 roku to mógłbym wymienić praktycznie wszystkie flagowce dużych firm oraz całkiem sporo średniaków. Żaden z producentów nie dał spektakularnie ciała, ale za to większość borykała się z jakimiś problemami w swoich urządzeniach. Ogólnie ten rok na rynku smartfonów śmiało można uznać za udany, ale które telefony zasłużyły na wyjątkowe wspomnienie?

Xperia XZ1 Compact

Właśnie testuję ten model (recenzja niedługo) i mogę powiedzieć, że ideałem to on zdecydowanie nie jest, ale i tak trochę się z nim zauroczyłem. Niby jest mały, a prawdziwy z niego mocarz. Sam nie jestem teraz przekonany czy chciałbym na co dzień aż tak kompaktowy sprzęt, ale bez wątpienia są miliony ludzi, dla których taka Xperia byłaby idealna. No i na rynku Androida nie ma żadnej sensownej konkurencji dla tego Compacta. Żadnej!

Apple iPhone X

Z tym wyborem zapewne się nie zgodzicie, sam nie jestem do niego w 100% przekonany, ale uznałem, że warto wyróżnić iPhone’a X. Jest to model, który nadgonił przepaść między urządzeniami Apple’a, a konkurencją na Androidzie i chociaż rewolucji w nim nie ma żadnej, to jednak jest to urządzenie kompletne. No i podniósł poprzeczkę jeśli chodzi o ceny za telefon, co zdecydowanie nie jest dobre, ale jednak może mieć spory wpływ na rynek.

Honor 7X

Dwa poprzednie wybory wpadły mi do głowy dość szybko, ale nad trzecim musiałem się więcej zastanowić. W końcu zdecydowałem, że na wyróżnienie zasługuje Honor 7X, który cenowo leży daleko od wyżej wymienionej dwójki. Mimo tego warto na niego zwrócić uwagę, ponieważ to trochę słabszy wariant Huawei Mate 10 Lite i za niecałe 1300 złotych jest genialnym wyborem z masą bajerów. Jeśli uwielbiacie duże i bezramkowe telefony, ale nie chcecie na telefon wydawać średniej krajowej, to będzie idealny wybór.

No dobra, a dla Was jakie smartfony okazały się najciekawsze w tym roku?


Zdjęcia: rawpixelKoby Kelsey 

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post