SzklanySamuraj.pl

Jak co roku, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) przyznało nagrody dla najlepszych urządzeń mobilnych i jest kilka zaskoczeń. Nie zgadniecie jaki jest najlepszy smartfon na rynku!

Rok temu pisałem o tym, że Xperia Z3+ została europejskim smartfonem multimedialnym, co moim zdaniem było mało śmiesznym żartem. To zdecydowanie fajny telefon, ale na pewno nie zasłużył na żadną nagrodę (no chyba, że za wygląd). Tym razem również nie obyło się bez zaskoczeń, chociaż z kilkoma typami ciężko się kłócić:

  • Europejski smartfon konsumentów 2016-2017 – Huawei P9

W pełni zasłużone miejsce, które potwierdza dominację Chińczyków w tym segmencie. Warto pamiętać, że w zeszłym roku, ten sam tytuł zgarnął Huawei P8.

  • Europejski aparat w smartfonie 2016-2017 – Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Tutaj również ciężko jest kłócić się z przedstawicielami magazynów, którzy wybierali laureatów. Koreański smartfon jest – razem z HTC One 10 i Xperią X Performance – liderem rankingu DXOMark, a korzystanie z poprzednika utwierdziło mnie w przekonaniu, że inżynierowie tej firmy wiedzą jak robić dobre aparaty oraz oprogramowanie.

  • Europejski innowacyjny smartfon 2016-2017 – LG G5

Tutaj już decyzja na pewno nie była taka łatwa, ale ciężko się do niej przyczepić. Sam pisałem jakiś czas temu, że LG jest jednym z producentów, który pokazując tak inną konstrukcję, ma jaja. Pisząc te słowa, właśnie innowacyjność chodziła mi po głowie. Mnie moduły jeszcze do siebie nie przekonały, ale ten pomysł ma ogromny potencjał i jestem przekonany, że prędzej czy później stanie się hitem. Plus LG G5 ma podwójny aparat, co nadaje mu jeszcze większej wyjątkowości na rynku.

Tak prezentują się wybory, co do których ciężko się przyczepić. Dalej jest już bardziej kontrowersyjnie.

  • Europejski budżetowy smartfon 2016-2017 – Coolpad Torino

Przyznam się uczciwie, nie znam kompletnie tego modelu. Rzut oka na specyfikację dużo nie zmienia. Zapewne znalazłoby się kilka równie sensownych opcji i do tej kategorii można się przyczepić, ale jurorzy wybrali Coolpada, więc nie ma co roztrząsać. To pokazuje, że Chińczycy – nie tylko ci najbardziej znani – zaczynają się liczyć na Starym Kontynencie.

  • Europejski zaawansowany smartfon 2016-2017 – HTC One 10

Albo czegoś nie zauważyłem, albo HTC stało się fajne. Nie miałem jeszcze „dziesiątki” na testach, więc ciężko mi powiedzieć na ile sensowna jest ta decyzja, ale wydaje mi się przyznana nieco na wyrost. Strzelam w ciemno, że lepiej będzie korzystało mi się z Galaxy S7, niż z One 10. Tajwański produkt po prostu nie wyróżnia się na tyle, żeby przyznawać mu nagrodę najlepszego na rynku. Cóż, może podczas testów zmienię zdanie…


Wszystkie wyróżnienia, wraz z wytłumaczeń zobaczycie na stronie EISA.

Waszym zdaniem powyższe nagrody zostały przyznane w pełni zasłużenie, czy może macie lepszych kandydatów do poszczególnych kategorii?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post