SzklanySamuraj.pl

Kupując Lumię 640 długo zastanawiałem się czy nieco starsza Lumia 735 nie będzie lepszym wyjściem. Ostatecznie to 640 wylądowała w mojej kieszeni i powiem Wam dlaczego. 

Lumia 640  (zobaczcie moje pierwsze wrażenia) oraz Lumia 735 to teoretycznie telefony z nieco innej półki. Oczywiście seria 7xx ma w założeniu być trochę lepsza, ale za to moja 640 jest nowsza przez co te dwa modele są do siebie bardzo podobne. Długo zastanawiałem się, który z nich będzie dla mnie lepszym wyborem i ostatecznie postawiłem na 640 z łącznością LTE (jest jeszcze Dual SIM bez 4G). Żebyście mogli zobaczyć w czym ten model jest lepszy to rzućcie okiem na poniższą infografikę:

Powyżej możecie zobaczyć specyfikację tych modeli, która w obydwóch przypadkach jest bardzo zbliżona. Zarówno Lumia 640 jak i 735 korzysta z tego samego procesora, ma 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej. Różnica jest w wielkości ekranu i dla mnie 5 cali było przekonywujące. Podobnie jak aparat, który ma 8 Mpix, ale brak mu optyki Carla Zeissa. Na razie ciężko jest mi ocenić, który ze smartfonów pod tym względem jest lepszy, ale postaram się dorwać na dłużej 735 i wtedy to sprawdzę.

Lepsza jest również bateria co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym czynnikiem. Na minus niestety można zaliczyć przedni aparat i muszę przyznać, że czasem przydałoby mi się coś lepszego z przodu. Jak już robię sobie selfie to nie jest ono złe, ale wolałbym mieć te 5 Mpix. Większy rozmiar mi nie przeszkadza.

Przeczytaj też: Czy posiadanie dwóch telefonów ma sens?

Warto również zwrócić uwagę na cenę, która jest bardzo podobna w przypadku tych modeli, ale Lumia 640 jest nieco tańsza (mówię o urządzeniach nowych ze sklepu). Zwykle jest to kilkadziesiąt złotych, ale przy zakupie smartfona u operatora cena może znacząco się różnić.

Którą wybrać?

Na to pytanie jest mi niezwykle ciężko odpowiedzieć, ponieważ obydwa smartfony są warte Waszej uwagi. Ja zdecydowałem się na Lumię 640 LTE i nie żałuję tego wyboru. W tym przypadku ważna będzie cena za jaką będziemy mogli kupić te smartofny oraz jego wielkość. Reszta podzespołów jest podobna, a obydwa modele dostaną aktualizację do Windows Mobile 10. Nieważne, który z modeli weźmiecie to będziecie zadowoleni. Pamiętajcie tylko o jednym! Bierzcie w jakimś fajnym kolorze, to lepiej będzie wygląda na Instagramie (np. u mnie możecie zobaczyć trochę technologicznych fotek @Kondux). A jak macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach.

Poniżej możecie zobaczyć obszerna galerię tych dwóch urządzeń. Zdjęcia zostały wykonane przez Mariusza Saka.


A jeśli wpis Ci się spodobał i chcesz być na bieżąco to zostaw lajka. Dzięki!


fot. Mariusz Sak

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • 640 ma obudowę niczym iPhone 5C co zdecydowanie na plus, jednak bardziej przekonuje mnie Lumia 735 ze względu na optykę…


  • lumia 735 bije pod każdym względem lumie 640.. wiem bo mam oba te telefony..


Next Post