SzklanySamuraj.pl

Sony od dawna jest krytykowane za wygląd swojej nakładki, który niemal się nie zmienia oraz nie jest najatrakcyjniejszy wizualnie. Czy Lollipop to zmieni?

Jak wiecie Sony na targach MWC pokazało Xperie Z4 Tablet oraz Xperie M4 Aqua, które pracowały pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. PhoneArena zebrał zrzuty ekranu z nowej wersji systemu Google od Sony i dzięki temu możemy zobaczyć jakie zmiany w nim zaszły. Najpierw jednak podrzucam Wam film porównujący Lollipopa i KitKata:

A zrzuty ekranu są tu:

Ciężko jest na razie podsumować nową wersję systemu, ponieważ mogą jeszcze nastąpić jakieś drobne zmiany, ale widać, że rewolucji nie będzie. Nieco moim zdaniem nieco ładniej, ale fani japońskiej firmy nie będą czuli się zagubieni. Lollipop w wykonaniu Sony to po prostu ewolucja i ciężko jest tutaj dodawać coś więcej.

Dla mnie to zdecydowany plus, ponieważ nakładka Sony jest lekka i przejrzysta. Jednak nie da się ukryć, że jest również mniej atrakcyjna wizualnie w porównaniu do wersji Samsunga czy HTC, co wiele osób wypomina Japończykom. Dlatego spodziewam się dużego wysypu negatywnych komentarzy na jej temat.

Warto jednak wziąć pod uwagę również fakt, że bezsprzeczny lider Androida, czyli Samsung odświeża swoją nakładkę i wyrzuca z niej mniej potrzebne funkcje. Jeśli takie działania się przyjmą, to propozycja Sony może stać się nagle atrakcyjniejsza dla wielu osób. Oczywiście na opinie trzeba jeszcze będzie poczekać.

A co Wy myślicie o Lollipopie w Xperiach?

Źródło: phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post