SzklanySamuraj.pl

kobieta z telefonem

Nieprzyjemna zagrywka ze strony operatorów?

Operatorzy stale rywalizują o pozyskiwanie klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, a można nawet powiedzieć, iż jest to korzystny proces. Docelowo powinien on zwiększać różnorodność ofert oraz zmuszać firmy do zapewnienia coraz lepszych warunków swoim klientom. Obecnie jednak sprawy wyglądają nieco inaczej. Operatorzy, aby utrzymać pozytywne statystyki przyrostu, korzystniejsze umowy proponują jedynie nowym użytkownikom, zaniedbując swoich aktualnych klientów.

Jest to bardzo frustrujący zabieg dla stałych klientów. Takie działania powodują, że kiedy tylko kończy im się umowa, uciekają do konkurencji.  Nic dziwnego, nikt nie lubi poczucia niesprawiedliwości, a oferty wielkich sieci komórkowych nierzadko wykorzystują przyzwyczajenia użytkowników.

Który operator wygrywa walkę w rankingu przenoszenia numerów?

Jak wynika z nowego zestawienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej – tylko w II kwartale 2021 roku w Polsce przeniesiono między operatorami ponad 314 tys. numerów.

Kto wygrywa walkę o klientów? Urząd Komunikacji Elektronicznej wskazuje, iż w II kwartale tego roku zwycięzcą jest Premium Mobile. Ten wirtualny operator, korzystający z nadajników sieci Plus, prześcignął największych graczy w kraju, wykazując najkorzystniejszy bilans zysku klientów do ich strat.

Czym oferta Premium Mobile wyróżnia się na tle innych?

Mamy aż 6 pakietów do wyboru: FreedomPL, Freedom -1,2,3,4 i 5. W tym przypadku Freedom to nie tylko nazwa marketingowa, a raczej wskazówka czym te oferty będą różnić się od ofert konkurencji… Oczywiście jest to wolność.  Myślę, że to właśnie kwestia swobody daje Premium taką przewagę.

W Premium Mobile możemy zapomnieć o popularnej umowie na 2 lata. Operator daje nam możliwość zrezygnowania ze swoich usług w dowolnym czasie. Użytkownik, zrywając umowę, nie zapłaci żadnej kary, jedynie będzie musiał poczekać do następnego okresu rozliczeniowego (czyli 1 miesiąc).

Pełną ofertę znajdziesz TUTAJ

umowa

Swoboda wyboru = najlepsza oferta

Kiedy operatorzy oferują bardziej korzystne warunki nowym klientom,  jest to moment, w którym użytkownik zdaje sobie sprawę, że jego umowa przestała być atrakcyjna. Co więc zrobić w takiej sytuacji? NIC. Problem ten nie ma rozwiązania, bo podpisany został dokument. Dlatego warto przemyśleć dwa razy wejście w abonament z długoterminową umową.

Wiele osób wybiera to mniej korzystne rozwiązanie ze zobowiązaniami na lata ze względu na telefon w ofercie. Warto pamiętać, że w większości sklepów ze sprzętem elektronicznym daje możliwość kupna telefonu na raty nawet 0%. Często cena, jaką zapłacimy w sklepie za sprzęt, będzie korzystniejsza dla portfela, niż ta u operatora. Nie wspominając o tym, iż użytkownik nie będzie zobowiązany przez umowę, która z czasem może stać się niekorzystną. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się takiego ryzyka.

kobieta z telefonem

Czy brak zbędnych zobowiązań to jedyna zaleta Premium Mobile?

Możliwość swobodnej zmiany operatora jest niezwykle korzystna dla klientów, ponieważ w razie pojawienia się lepszej oferty u konkurencji mogą bez problemu zmienić sieć, zamiast znosić gorsze i często nieadekwatne do aktualnych standardów warunki. To niewątpliwa zaleta, ale czy jedyny powód wygranej operatora?

W mojej ocenie inne istotne atuty oferty to zasięg sieci Plus, cena oraz duże pakiety internetu. Możemy wybierać od najtańszego pakietu za 16,70 zł /mies. (3 GB z opcją dokupienia wyższego pakietu w każdej chwili) do aż 100 GB z możliwym dostępem do technologii 5G.

oferta premium mobile

Jak wcześniej wspomniałem, zerwać umowę można w dowolnym momencie, ale również i zmienić wybrany pakiet. Obecnie jesteśmy coraz bardziej mobilni i więcej codziennych, życiowych czynności przenosi się do sfery cyfrowej. Wraz ze wzrostem liczby godzin, które spędzamy w internecie, rośnie ilość potrzebnych GB. Użytkownicy Premium Mobile mogą wybrać pakiet 50 lub 100 GB na jakiś czas, np. w okresie wakacyjnych wyjazdów, a po zakończeniu urlopu wrócić do takiego dostosowanego do ich codziennych potrzeb.

Wszystkie pakiety znajdziesz TUTAJ

Reasumując, w dzisiejszych realiach warto gruntownie przemyśleć wybór sieci i ewentualnego podpisania umowy. Na rynku pojawiają się nowi wirtualni operatorzy tacy jak Premium Mobile proponujący nowatorskie rozwiązania szanujące wolność klienta. Warto sięgnąć po swobodę, która jest dosłownie w zasięgu ręki, a gwarantuje nam zawsze najlepszą dla nas ofertę.

Źródło: https://bip.uke.gov.pl/raporty/prezes-uke-udostepnia-raporty-przenoszenia-numerow-w-ii-kwartale-2021-r-,48.html

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/premium-mobile-liderem-przenoszenia-numerow-w-ii-kw-play-traci-najwiecej

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

 

Admin i autor bloga SzklanySamuraj.pl, piszę głównie o smartfonach, technologii, operatorach, subskrypcjach i usługach związanych z branżą telefonii i hi-tec.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post