Cześć!

Jestem blogerem już od wielu lat, a teraz jesteś na moim najnowszym dziecku. Kolejnymi stuknięciami w klawiaturę walczę tutaj nie tylko ze swoim niestwierdzonym medycznie lenistwem, ale przede wszystkim o marzenia, które jakiś czas temu pojawiły się w mojej głowie. Ubzdurało mi się, że mogę robić to co szczerze kocham i wstawać codziennie z uśmiechem na twarzy. Bycie blogerem to spełnienie tych marzeń, więc o nie walczę!

DSC_0262 

A jak zaczęła się moja historia?

Jasny pokój, śnieg za oknem i komputer z otwartym blogiem. Migający kursor edytora WordPress’a ponagla do napisania czegoś świeżego, ciekawego i odkrywczego. Przed nim siedzi młody chłopak, który chce swoimi słowami zmieniać świat. Jeszcze nie wie, że decyzja o założeniu bloga wywróci jego życie do góry nogami…

Nie pamiętam czy tak powstał mój pierwszy blog, ale w sumie wygląda to całkiem przyjemnie, więc niech taka będzie oficjalna wersja. Nieoficjalnie stworzyłem go, bo chciałem być sławny i bogaty jak inni blogerzy, którzy pokazywali wtedy łatwą drogę od zera do milionera. Milionów jeszcze na koncie nie mam, ale od początku 2012 działam w sieci bardzo aktywnie i jest to tylko kwestią czasu.

W dużym skrócie blogowanie zmieniło moje życie o 180 stopni. Kiedyś chciałem coś robić z chińskim (bo jestem sinologiem) i wyobrażałem sobie siebie jako pracownika na stabilnym stanowisku, który spełnia się w tym co robi. Wizja piękna, ale trochę nie dla mnie. Teraz chcę cieszyć się życiem, zarażać ludzi swoimi pasjami, poznawać świat i zostawić po sobie coś więcej niż nagrobek z szarymi liczbami. Chcę pisać, chcę tworzyć, chcę żyć na 200%!

Dlatego prowadzę bloga i oprócz pasji jest to również moją pracą. Czasem mam jej dość, czasem szczerze jej nie cierpię, ale nie wyobrażam sobie siebie za biurkiem od 8 do 16 robiącego rzeczy, których nienawidzę.

Oczywiście mam też inne pasje w życiu. Kibicuję Juventusowi Turyn, od jakiegoś czasu jestem instruktorem harcerskim oraz – oczywiście – uwielbiam chiński, Chiny oraz Tajwan. Jestem też bardzo dużym dzieckiem i zamiast zakładać rodzinę byłem na kilku trzech azjatyckich stypendiach, a wierzę, że to nie koniec moich podróży. W Polsce chcę działać, rozwijać się i robić to co kocham.

marzenia

O czym jest ten blog? Dla kogo on w ogóle jest?

To powinno być najprostsze pytanie dotyczące bloga, ale długo nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. Przy poprzednich tworach mniej lub bardziej wiedziałem o czym chcę pisać, ale często nie miałem konkretnie sprecyzowanego celu. Teraz to się zmieniło, ponieważ blog Kondux.pl (a potem Kondux.com) po latach zamienił się w Szklanego Samuraja, który rozszerzył znacząco tematykę. Początkowo był on tylko o Xperiach, a teraz jest dla każdej osoby, która interesuje się technologiami, ale nie tylko. Internet i smartfony są na tyle powszechne w życiu codziennym, więc ten blog jest dla niemal wszystkich. Muszę od razu zaznaczyć, że nie będę pisać tylko o tym, ponieważ po połączeniu z Konduxem pojawią się tutaj także opowiadania, coś o Chinach, ale i moje przemyślenia na różne tematy. Chciałbym mieć tutaj ludzi pozytywnie nastawionych do życia i otwartych, ale niekoniecznie myślących tak samo jak ja.

cv

Blogowe CV

Styczeń 2012 – Kondux.pl – mój pierwszy blog pisane na poważnie. To od niego zaczęła się moja internetowa kariera. Aktualnie tematyka na Szklanym Samuraju.

Październik 2012 – Mobilneokienka.pl – Blog założony pod wpływem wrażenia jakie wywarła na mnie moja Omnia M oraz system Windows Phone 7. Aktualnie zlikwidowany.

Luty 2013 – Nerdzik.pl – Po czasie Mobilne Okienka mi nie wystarczały i chciałem pisać gdzieś regularnie o technologii, dlatego powstał Nerdzik. Był to blog wieloosobowy, na którym pisało razem ze mną kilku świetnych autorów. Aktualnie zlikwidowany.

Marzec 2013 – GsmManiaK.pl – Swoją przygodę z zawodowym pisaniem zacząłem właśnie od tej strony. Zobaczyłem ofertę pracy i postanowiłem spróbować. Dopieściłem zgłoszenie, dostałem się na staż, a potem od razu przyjęli mnie do pracy. Aktualnie już nie piszę na tym serwisie.

Kwiecień 2013 – AppManiaK.pl – Zacząłem pisać na GsmManiaKu, a po czasie nieśmiało wkroczyłem również w świat aplikacji i gier mobilnych właśnie na tym serwisie. Tam zajmowałem się Windows Phone, choć nie tylko i czasem zdarzało mi się pisać o produkcjach na inne systemy. Aktualnie już nie piszę na tym serwisie.

Marzec 2013 – TechManiaK.pl – Dwa powyższe serwisy są częścią większej grupy, czyli TechManiaKa. Wyróżniam całą grupę, ponieważ moje felietony i poradniki pojawiały się również na innych jej tytułach.

Kwiecień 2013 – HarcWeb.pl – Byłem redaktorem naczelnym oraz jednym z założycieli tego harcerskiego bloga wieloosobowego. Idea jest taka, że każdy harcerz może napisać coś od siebie i wyrazić swoje zdanie na wszelkie harcerskie tematy.

Październik 2013 – SwiatAndroid.pl – Technologia i Chiny to dla mnie świetne połączenie, dlatego zdecydowałem się spróbować sił na tym właśnie blogu. Udało mi się i spędziłem tam kilka świetnych miesięcy. Aktualnie już nie piszę na tym serwisie.

Kwiecień 2014 – Tabletowo.pl – Na tym blogu postanowiłem spróbować swoich sił, ponieważ dostałem świetną ofertę i pokazali mi, że chcą mnie w swojej ekipie. Codziennie pisałem tam wpisy o tabletach i phabletach. Aktualnie już nie piszę w tym serwisie.

Październik 2014 – Antyweb.pl – Czasem lubię przysiąść sobie i napisać coś dłuższego o technologicznym świecie, dlatego na AW możecie przeczytać moje felietony na różne tematy związane między innymi ze smartfonami i internetem.

Styczeń 2015 – SzklanySamuraj.pl – Spadkobierca Nerdzika, czyli mojego technologicznego miejsca w sieci. Na Szklanym Samuraju dziele się moimi przemyśleniami dotyczącymi nowych technologii, choć głównie skupiam się na smartfonach.

Luty 2015 – Komórkomania.pl – Smartfony to moja największa technologiczna pasja, a w tym miejscu mogę o nich pisać do woli, więc nadaje się idealnie. Oprócz aktualności możecie też zobaczyć tam moje recenzje, felietony oraz testy.

Maj 2015 – Kondux.com – Kontynuator Konduxa. Inna domena, ale zasady i idea podobne. Aktualnie przekształcony w Szklanego Samuraja.

Gdzie można mnie znaleźć?

Jestem aktywnym użytkownikiem sieci, więc znajdziecie mnie w wielu miejscach:

Facebook – Szklany Samuraj /Konrad (profil prywatny)

Instagram – @Kondux

Snapchat – @Kondux

Mail – kondux@gmail.com

Twitter – Kondux

Google Plus –  Konrad / Kondux


„Blog jest moją drogą do spełnienia marzeń” – Conrado Coehlo


wspolpraca

Jeśli Ci się podoba to co robię na tym blogu możesz pomóc mi w jego rozwoju!

Jestem otwarty na wszelkie możliwości współpracy, ale każda z nich musi nieść za sobą coś większego niż tylko wstawienie banera. Może to być świetna historia, którą warto opisać lub akcja tak szalona, że nie wypada odmawiać. Ważne jest to, żeby oprócz Ciebie i mnie zyskali na tym również moi czytelnicy.

Jeśli nie masz pomysłu na akcję to napisz do mnie i razem na pewno wymyślimy coś fajnego. Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju konkursy, testy, recenzje niestandardowe działania.

Muszę też dodać, że jestem w porządku wobec moich czytelników, więc każdy tekst, który powstanie w ramach współpracy będzie wyraźnie oznaczony.

statystyki

A teraz słowo o liczbach. Jeśli potrzebujesz aktualnych danych napisz do mnie maila i wyślę Ci wszystkie potrzebne informacje. Statystyki według GA za październik 2015:

Unikalni użytkownicy – 10 234

Odsłony -20 030

Sesje -12 604

Współpracowałem już między innymi z:

PizzaPortal.pl, Sony, HTC, Harcerski Biwak z Językiem Chińskim,

Każda kampania omawiana, planowana i wyceniana jest indywidualnie.


Pisz na: kondux@gmail.com


Zdjęcia: unsplash.comgratisography.com