SzklanySamuraj.pl

Muszę się do czegoś przyznać. Zwykle nienawidzę wypełniania formularzy kalkulacyjnych na stronach towarzystw ubezpieczeniowych w przypadku chęci sprawdzenia, jaką cenę będę musiał zapłacić w przypadku wykupienia proponowanego przez nich pakietu, lub nawet sprawdzenia czy istnieją tańsze alternatywy.

Długie i złośliwe formularze

Wprowadzanie swojej daty urodzenia albo roku produkcji auta, a także zaznaczenie kilkunastu punktów, w wybranych kategoriach często jest mozolnym i nieprzyjemnym zajęciem.

Czasami najpierw wprowadza się rok, potem miesiąc i datę, ale może się zdarzyć, iż ktoś akurat postanowił zaprojektować system inaczej, przez co muszę zamieniać miejsca w różnych okienkach.

To samo z punktami, które są wymagane przy zakreślaniu. Jest ich tak wiele, że czasem można jeden przeoczyć, a po wypełnieniu całości scrollować stronę do góry, tylko po to, żeby wybrać, wydawałoby się nieistotny dla firmy szczegół.

Przypominając sobie to wszystko, jestem bardzo zadowolony z mojego ostatniego odkrycia.

Kalkulator OC od Beesafe

Kalkulator, który został stworzony przez Beesafe, jest dla mnie prawdziwym wybawieniem. Najbardziej „skomplikowanym” elementem danych, potrzebnych do skutecznego obliczenia tego, ile wyniesie moje ubezpieczenie, jest podanie numeru rejestracyjnego na początku.

Na taką prostotę naprawdę musiałem czekać bardzo długo. Samo wykonanie podczas procesu wypełniania danych jest miłe dla oka. Pamiętam jak zwykle na innych stronach twórcy, nie przywiązywali większej uwagi do estetyki formularza, a jedynie dodali do strony domyślne inputy html’owe, a także drobną czcionkę, przy której często musiałem mrużyć oczy.

W przypadku daty nawet nie musiałem wprowadzać wszystkiego ręcznie. Wystarczyło, że kliknąłem w odpowiednie pole, a następnie mogłem przewinąć dostępny spis do mojej. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku wybierania roku produkcji.

Sugeruję sprawdzenie, jak wszystko wygląda samemu. Każdy dość szybko przekona się, jak duże jest to ułatwienie.

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/

Po wprowadzeniu potrzebnych danych zostaje się przekierowanym na stronę z bazą informacyjną, na temat wyceny naszego pojazdu. Baza również została wykonana bardzo dobrze i nie przychodzą mi w tej chwili żadne negatywne uwagi na jej temat.

Jak prezentuje się sama oferta Beesefe

Ubezpieczenie samochodu w Beesefe jest solidne i nie odbiega od standardów pozostałych wiodących na rynku firm. Strony, które mogą się wyświetlić przed odesłaniem użytkownika do kalkulatora, opisane są w sposób sprawny, bez niepotrzebnego zamieszczania na nich tony bezużytecznych informacji na temat nieinteresujących mnie szczegółów, kiedy chcę tylko przejrzeć proponowaną ofertę.

W dodatku, kiedy byłem już zdecydowany na to konkretne ubezpieczenie OC nadal mogłem uzyskać na stronie więcej informacji, korzystając, chociażby z dodatkowych okienek, które pozwoliły na rozwinięcie tylko tych treści, jakie interesowały mnie w ich całej ofercie najbardziej. Ciągle pisząc o tym wszystkim, nie mogę uwierzyć, iż nikt wcześniej nie wpadł na podobne rozwiązanie.

Słowem podsumowania

Nie da się ukryć, że dobranie odpowiedniego ubezpieczenia dla swojego samochodu, to bardzo ważny temat, który nie powinien być bagatelizowany. Od oferty zależą przecież takie szczegóły jak to czy otrzymamy pomoc w razie awarii, czy na przykład wysokość odszkodowania. Oferty warto porównywać ponieważ w prosty sposób można też zaoszczędzić kilkaset złotych.

Cieszy mnie to, że znalazła się firma, która postawiła na uproszczenia i skrócenie całego procesu. Czasami dodatkowy czas i nerwy są kosztem niezwykle niedocenianym. Oferta Beesefe jest zwyczajnie porządna, a sposób, w jaki zaprojektowano dokładne sprawdzenie ceny, sprawia, że naprawdę ciężko jest mi w tej chwili wyobrazić sobie dla nich godnego konkurenta. Mam nadzieję, że od teraz proces ubezpieczenia będzie mi się kojarzył znacznie bardziej pozytywnie.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Admin i autor bloga SzklanySamuraj.pl, piszę głównie o smartfonach, technologii, operatorach, subskrypcjach i usługach związanych z branżą telefonii i hi-tec.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post