SzklanySamuraj.pl

Macie Xperie z zeszłego roku i czekacie na Lollipopa? Chyba nikt, łącznie z samym Sony nie wie czy zobaczymy lizaka na swoich urządzeniach.

Zaczyna się dziać to, czego się obawiałem, zaczęła się opera mydlana z Sony, Xperiami i Lollipopem w rolach głównych. Na targach MWC została pokazana nowa wersja systemu, która rewolucji nie przynosi, ale jest ładna i wiele osób bardzo ciepło ją odebrało. Trochę późno, ale dobrze, że w końcu wiemy o niej coś więcej. Nadal jednak nie ma konkretów jeśli chodzi o to kiedy Lollipop trafi na urządzenia dostępne już na rynku.

Co więcej Sony Mobile powiadomiło ostatnio na Twitterze, że Androida 5.0 Lollipop dostaną tylko posiadacze urządzeń z serii Z! Jak już pisałem wcześniej to strzał w marketingowy strzał w kolano. Teraz osoby odpowiedzialne za to konto na wszelkie pytanie o aktualizację odpowiadają, że nie mogą na razie komentować tej sprawy i odsyłają na bloga, gdzie będą się pojawiać wszystkie potwierdzone informacje. Czyli w sumie nie mówią nic.

Ja postanowiłem zapytać się o to polski oddział Sony Mobile na Twitterze:

Konkretów też za dużo tutaj nie ma, ale pierwsza odpowiedź wskazuje, że jednak Lollipop tylko dla serii Z to niedoinformowanie osób odpowiedzialnych za kanał TT Sony Mobile. Oczywiście mogą trwać testy lizaka dla słabszych Xperii, które okażą się nie satysfakcjonujące i zarówno moja M2 jak i inne urządzenia z 2014 skończą z KitKatem. Jednak warto do tej garści informacji dorzucić jeszcze jedną.

Do sieci trafiły zrzuty ekranu, które widzicie powyżej. Jak łatwo można zauważyć jest to Android 5.0 Lollipop na Xperii C3, która została pokazana w zeszłym roku, a jej specyfikacja zdecydowanie nie należy do topowych. Nie wiadomo jednak czy Sony rzeczywiście pokaże lizaka na tym urządzeniu (a razem z nim zapewne też na innych) w późniejszym terminie czy to może jedynie testowa wersja systemu, który nie ujrzy światła dziennego.

Niestety na razie nie ma żadnych konkretów od Sony na temat aktualizacji dla słabszych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że taka możliwość jest brana pod uwagę i są prowadzone testy. Prawdopodobnie to od ich wyników będzie zależne to jaką decyzję podejmie Sony Mobile. Mam nadzieję, że jednak słabsze Xperie dostaną Lollipopa. To jedyne rozsądne wizerunkowo wyjście z tej sytuacji.

Źródło: SonyXperiaPLxperiablog.net, xperiablog.net

Zdjęcie: wallpaperswide.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post