SzklanySamuraj.pl

Plotek i przecieków o nadchodzącej Xperii Z4 jest sporo, ale wiele z nich się wyklucza, więc nadal nie wiemy co to będzie za smartfon. Co według Was powinien on mieć?

Dzisiaj chciałbym zając się tylko dwoma elementami nadchodzącej topowej Xperii Z4, wielkością i rozdzielczością ekranu. Jak już mówiłem informacji w sieci pojawiło się już mnóstwo. Według jednych będzie ona mieć 5,4-calowy ekran QuadHD, a inne temu zaprzeczają i według nich w nowym produkcie Sony zobaczymy 5,2-calowy ekran FullHD. Poza tym mają być jeszcze mniejsze ramki, więc już z samymi wyświetlaczami jest sporo zabawy, a co dopiero jeśli przyjrzelibyśmy się reszcie specyfikacji. Dzisiaj jednak tylko ekrany.

Załóżmy więc, że nie ma już innych możliwości i nowa Xperia Z4 będzie mieć 5,4 lub 5,2 cala. Te warianty są najbardziej prawdopodobne. Moim zdaniem ważnym wyznacznikiem tego jaki będzie ekran powinien być ogólny rozmiar smartfona. Z4 nie powinna być większą niż Z3, więc jeśli Sony uda się upchnąć tam 5,4 cala to dla mnie nie ma problemu. Jednak nie widzę dużej różnicy w takich dwóch ekranach. Oczywiście pojawia się też aspekt bycia na równi z innymi firmami i oferowanie mniejszego ekranu może przez klientów zostać uznane za wadę. Ale mniejszy wyświetlać będzie wygodniejszy, więc Sony musi zdecydować się co jest ważniejsze.

Równie ciekawie wygląda sytuacja z tym jaką rozdzielczość dostanie Xperia Z4. Możliwości są dwie, rozsądniejsze i mniej prądożerne FullHD (1920 x 1080 pikseli) lub coraz modniejsze i bardziej zaawansowane QuadHD (2560 x 1440 pikseli). Sam byłem przeciwnikiem QHD, ale taki ekran w LG G3 robi niesamowite wrażenie. Decyzja Sony również nie jest łatwa, ponieważ mogą wybrać 1080p co sprawi, że pojawi się wiele głosów o zacofaniu Japończyków na rynku. Znajdą się też osoby, które uznają Z4 za flagowca drugiej kategorii, co nie jest dobre marketingowo. Ale z drugiej strony jeśli japońska firma popracuje nad czasem pracy na jednym ładowaniu i dorzuci potężne ogniwo, które będzie bić na głowę świetną Z3 oraz resztę rynku. Wybór nie jest łatwy, szczególnie że będzie to prawdopodobnie jedyny flagowiec na 2015.

Ja jestem blogerem, więc na blogu moje zdanie jest bardzo istotne. Dlatego nie mogę zostawić bez odpowiedzi tego, jaki powinien być przyszły flagowiec. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie 5,2-calowego ekranu, zmniejszenie ramek oraz użycie rozdzielczości FullHD. Do tego dołożyć bardzo mocną baterię i dać klientom 3-4 dni pracy na jednym ładowaniu. Takiego flagowca bym chciał i mam nadzieję, że taki on będzie. A jakie jest Wasze zdanie?

szklanysamuraj — kopia (450x150)

SzklanySamuraj.pl to część bloga Kondux.pl, która poświęcona jest smartfonom z serii Xperia oraz innym produktom Sony. Jeśli chcecie być na bieżąco dajcie lajka:

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post