SzklanySamuraj.pl

Jako posiadacz telefonu komórkowego pewnie nie raz spotkałeś się z sytuacją, kiedy to twój iPhone lub kogoś Ci znajomego nieszczęśliwie upadł na ziemię.  Skutkiem takiego incydentu były zazwyczaj pęknięcia oraz inne uszkodzenia ekranu. W takiej sytuacji warto zbadać swojego smartfona i upewnić się, czy uszkodzenia doznała jedynie szybka, czy może cały wyświetlacz. Jest to o tyle istotne, że wymiana samej szybki wiąże się z mniejszymi kosztami i stopniem trudności naprawy. Jak rozpoznać czy uszkodzony został cały wyświetlacz?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zbadać telefon. Nie ma o co się martwić, badanie to nie wymaga specjalistycznego sprzętu i umiejętności. Jedyne co jest potrzebne to sprawne oczy i dłonie.

Wykonaj szybką diagnozę swojego iPhone’a

Jeśli posiadamy szkło hartowane, pierwszym krokiem jest jego usunięcie. Po wykonaniu tej czynności należy sprawdzić za pomocą wzroku i dotyku, czy ekran naszego iPhone’a jest w jakikolwiek sposób uszkodzony. Często bowiem uszkodzone zostaje jedynie szkło hartowane, przez co wystarczy jedynie nakleić nowe i telefon będzie gotowy do dalszego użytku.

Na tym etapie należy sprawdzić, czy wszystkie funkcje w telefonie działają prawidłowo, czy urządzenie poprawnie reaguje na dotyk. Jeśli jednak dotyk nie działa, jak powinien, jeśli „Coś się samo wciska”, jest to znak, że iPhone doznał poważniejszych uszkodzeń niż tylko pęknięcie szybki.

Tutaj trzeba zaobserwować czy obraz wyświetlany przez iPhone’a jest poprawny. W przypadku poważniejszych uszkodzeń często widoczne są przebarwienia oraz problemy z pikselami. Zdarza się również, że na ekranie widoczne są plamy i różne rozlania. Wszystkie z tych objawów oznaczają, że uszkodzony został cały wyświetlacz, nie tylko szybka.

Diagnoza wykonana, co dalej?

Niezależnie czy uszkodzona została tylko szybka, czy cały wyświetlacz, należy udać się do serwisu Apple. Wybierając takowy, kierować się należy opiniami klientów, jakością używanych części oraz doświadczeniem serwisu. Użytkownikowi telefonu powinno w końcu zależeć na jakości wykonanej naprawy. Nie chcemy przecież, żeby nasz iPhone tydzień po naprawie znów uległ uszkodzeniu.

Serwis telefonów Apple

Należy jednak pamiętać, że lepiej jest zapobiec nieszczęściu niż później naprawiać jego skutki. Istnieje wiele sposobów na ochronę naszego telefonu przed uszkodzeniem ekranu. Najprostszym z nich jest zakup szkła hartowanego, bądź etui. Można również pokusić się o naklejenie na ekran folii, będzie to oczywiście mniej skuteczne niż szkło hartowane, ale lepsze to niż nic. Jeśli jest możliwość, najlepiej jest unikać trzymania swojego iPhone’a w kieszeni swoich spodni, a szczególnie tej tylnej. Jeśli już jednak ekran telefonu zostanie uszkodzony, najlepiej będzie udać się do profesjonalnego serwisu Apple, który wykona wymianę szybki w iPhone 11 Pro, X, 12, SE 2020 oraz innych popularnych modelach tego producenta.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Admin i autor bloga SzklanySamuraj.pl, piszę głównie o smartfonach, technologii, operatorach, subskrypcjach i usługach związanych z branżą telefonii i hi-tec.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post