SzklanySamuraj.pl

Wybór prezentu pod choinkę to nie jest łatwa sprawa, szczególnie jeśli ma on być strzałem w dziesiątkę. Co w takim zrobić, żeby trafić bez pudła?

Sam nie raz stawałem przed dylematem, co kupić ważnej dla mnie osobie i nie zawsze od razu wiedziałem w jakim kierunku powinienem zmierzać. Problemów w takich przypadkach jest mnóstwo, zaczynając od kosztów, a kończąc na tym, że sklepy nigdy nie oferowały tego, co akurat pojawiało mi się w głowie. Teraz idą świętą, więc te dylematy znów się pojawiły i chociaż ja już swoje prezenty kupiłem to pewnie Wy macie jeszcze nie lada problemy. A skoro zostały ostatnie dni to mam dla Was mały poradnik.

Po pierwsze jeśli możecie policzyć swój wiek na palcach dwóch rąk, to narysowanie laurki w zupełności wystarczy. Nieco starsze osoby mogą śmiało sprawić rodzinie lub przyjaciołom jakiś mały, standardowy prezent i on będzie całkowicie wystarczający. Dużo problemów z tym nie ma, więc każdy gimnazjalista i licealista na pewno wybierze coś odpowiedniego dla drugiej połówki i każdej innej osoby. Jeśli jednak będzie on mieć problem, to może skorzystać też z trzeciego sposobu, dla dorosłych:

Po prostu zapytaj co chce dostać wybrana osoba!

To rzeczywiście takie proste, nic więcej. Oczywiście nie musicie podchodzić i pytać się danej osoby co chce dostać na prezent tuż przed świętami, chociaż taka wersja też jest możliwa. Wśród osób dorosłych to jest najlepsze wyjście, serio. Możecie starać się zaskoczyć znajomych czy rodzinę, to jest fajne, ale często bardzo mało sensowne. Sami się szczerze zastanówcie, ile macie prezentów, które spod choinki od razu zawędrowały do szafy i cały czas tam leżą? Ja na szczęście nieczęsto takie dostawałem, ale kilka w moim życiu się zdarzyło i zarówno pieniądze oraz intencje mogły zostać lepiej spożytkowane. Oczywiście nie jestem osobą, która narzeka na prezenty, ale mam już tyle lat na karku, że wolę coś praktycznego, a nie bezsensowny gadżet, który do niczego mi się nie przyda. Mało to romantyczne, ale jakże praktyczne?

Idealny prezent dla każdego!

Dobra, nie jestem jeszcze tak wyprany z uczuć, żeby nie wykazywać żadnej inwencji przy szukaniu czegoś dla znajomych. Dlatego mam też drugie rozwiązanie, które wymaga nieco więcej wysiłku, ale jest jeszcze skuteczniejsze. Wystarczy słuchać, serio, to tyle. Ta rada przyda się szczególnie osobom chcącym zrobić idealną niespodziankę swoim drugim połówkom. Jesteśmy tak skonstruowani, że dajemy wyraźne znaki co nam się podoba, co nas kręci, a czego nigdy byśmy nie chcieli zobaczyć na swojej półce. Nie ważne czy mówimy tu o facetach, czy kobietach to działa dokładnie tak samo. Należy wyłapywać uważanie to o czym druga strona mówi z pasją i zaangażowaniem. Może to być konkretny rodzaj perfum, może jakaś książka, a może komputerowa lub coś specjalnego, jak chociażby skok na spadochronie. Odrobina zaangażowania to tyle co potrzeba, żeby znaleźć idealny prezent dla kogoś bliskiego.

A teraz idź i kup prezent idealny!

To tyle, więcej już Wam nie jestem w stanie powiedzieć. Teraz możecie wybrać się na ostatnie świąteczne zakupy i kupić idealne prezenty dla bliskich Wam osób.


Zdjęcie: Kaspars Grinvalds

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post