SzklanySamuraj.pl

Przy wyborze telefonu, każdy szuka marki i modelu idealnie przystosowanego pod indywidualne, własne potrzeby. Jedną z najbardziej popularnych marek ostatnich czasów, jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny, jest marka Apple. Firma ta posiada w swojej ofercie telefony, tablety, komputery i wiele akcesoriów uzupełniających. Jeśli chodzi o wybór telefonu, warto przyjrzeć się urządzeniu Smartfon Apple iPhone 12 mini 64GB.

Mały telefon

Do jednej z wielu korzystnych zastosowań należy rozmiar modelu mini. Smartfon Apple iPhone 12 mini 64GB charakteryzuje się poręcznym i małym rozmiarem, jak sugeruje nazwa modelu. Do jego fizycznych parametrów należą:

  • Grubość w mm: 7.4
  • Szerokość w mm: 64.2
  • Wysokość w mm: 131.5
  • Waga w g: 133

Model ten został zaprojektowany z uwagą na tych, którzy cenią sobie mniejsze i kompaktowe urządzenia, jak i wygodę w trzymaniu telefonu. Dodatkowo dany rozmiar sprawdzi się idealnie w każdych dłoniach. Poza tym jego wielkość tylko zwiększy komfort.

Niezwykła jakość obrazu w telefonie Apple iPhone 12 mini 64GB

Kolejnym istotnym, pozytywnym aspektem dla korzystających z urządzenia mobilnego jest jakość wyświetlanego obrazu. Jest to podstawa i wygoda używania danego urządzenia. W omawianym telefonie –Smartfon Apple iPhone 12 mini 64GB– zadbano z wielką dbałością o wyświetlacz i ekran, a dokładniej o jakość pod tym względem.

Producent twierdzi, że dany model posiada najlepszy wyświetlacz w historii telefonów iPhone. Użytkownicy mogą liczyć na niesamowity kontrast obrazu, odpowiednio dopasowaną rozdzielczość i warstwę Ceramic Shield, która zwiększa czterokrotnie ochronę podczas niefortunnego upadku.

Pomimo iż jest to, na pozór, bardziej rozszerzony model Apple iPhone 12 Pro, omawiany model posiada taki sam wyświetlacz co w iPhone 12 Pro, a dokładniej Super Retina XDR.

Wyświetlacz OLED daje możliwość cieszenia się idealnej jakości obrazem, rozciągając sam wyświetlacz do krawędzi telefonu.

Rozdzielczość 5,4” jest przystosowany do rozmiaru modelu, co pozwala uzyskać dobrą jakość obrazu. W wyświetlaczu rozmiar rozdzielczości wynosi 2340 x 180px. Ten aspekt jest bardzo istotny dla czytelności i komfortu dla oka podczas korzystania z urządzenia.

Smartfon Apple iPhone 12 mini 64 GB posiada funkcje systemu dwóch aparatów. A z jego hasła reklamowego wynika, iż jego mocną stroną jest słabe światło. Odnosi się to do trybu nocnego dostępnego we wszystkich aparatach. Jak twierdzi producent, ów tryb dodaje nadzwyczajną ilość szczegółów we wszystkich aparatach przy zdjęciach o słabym świetle, podkreślono, że nawet podczas selfie. Za tryb nocny odpowiada obiektyw ultraszerokokątny.Za to obiektyw szerokokątny pomaga w puszczaniu światła o 27%więcej.

Nagrywanie w Apple iPhone 12 mini 64GB

Następnie, warto zatrzymać się przy kwestii wideo. Dany model ma możliwość nagrywania i kręcenia w ciemni, co bez wątpienia jest pożądanym aspektem wśród wielu ludzi, którzy piękno odnajdują w nocy. Nie można zaprzeczyć, iż takowa możliwość bardzo korzystnie wpływa na postrzeganie danego aparatu w pozytywnym świetle i odznacza to sprzęt dobrą jakością. Zapewnia się, że iPhone 12 mini daje możliwość montowania i odtwarzania wideo w Dolby Vision. Dzięki kolejnej funkcji, jaką jest AirPlay, za pośrednictwem którego można strumieniować materiały wideo do Apple TV, jak i telewizora smart. Warto dodać, że dzięki statywowi wideo poklatkowe włączone w trybie nocnym, daje możliwość uchwycenia ruchu i smugi światła. Pewnym aspektem, który można również odnotować, jest 10-bitowy zapis wideo HDR, który rejestruje 60-krotnie więcej kolorów, niż zapis 8-bitowy.

Czas działania baterii Apple iPhone 12 mini 64GB

Jak twierdzi producent urządzenia, bateria omawianego telefonu mobilnego działa nawet do 15 godzin podczas odtwarzania wideo. Oznacza to, iż jest wystarczająca do codziennego użytku i posiada długo-czasową wytrzymałość, zanim dojdzie do konieczności podłączenia urządzenia do ładowania. Odpowiednie działanie baterii pomoże nie tylko w codziennych sprawunkach czy rozrywce, ale także podczas wykonywanej pracy, co w dzisiejszych czasach jest ogromnym atutem.

Zalety modelu

Zalet omawianego modelu jest naprawdę wiele. Oto kilka bardzo istotnych i potrzebnych, na które warto zerknąć przed zakupem telefonu na lata. Są to ważne kwestie, jeśli telefon ma być na przykład prezentem.

A14 Bionic jest najszybszym czipem, jakim zamontowano kiedykolwiek w urządzeniu smartfon. Jego 16 rdzeniowy system Neural Engine przetwarza ogromne ilości, wręcz biliony operacji na sekundę. Czip ten jest bardzo oszczędny i nie drenuje baterii, jak twierdzi producent. Czip ten posiada nawet Apple iPhone 12 Pro, co świadczy o profesjonalizmie producenta i przystosowania specyfikacji tak, aby były warunkowo korzystne i nie odbiegające od bardziej rozszerzonych modeli.

Kolejną zaletą jest możliwość posiadania LTE i 5G. Prędkość LTE osiąga nadto do 2 gb/s, dzięki czemu posiadacz telefonu może przesyłać zdjęcia, pobierać filmy i seriale, jak i strumieniować wysokiej jakości wideo, jak dotychczas najszybciej. Dzięki temu, oraz największej liczbie pasm LTE, dany model jest przystosowany do obsługi najszybszej sieci 5G.

Zalety według producenta

Jak sam producent zachwala, do zalet tego modelu należą:

  • Wszystko jest intuicyjne i wygodne, co ułatwia w użytkowaniu, wystarczy jedno stuknięcie lub ruch palcem.
  • Telefon jest wyposażony w inteligentne działanie.
  • Smartfon jest solidny i dobrze wytrzymały wartościowo. Oznacza to, iż Apple iPhone 12 mini będzie tracił na wartości znacznie wolniej, niż inne modele smartfonów. Dzięki temu urządzenie będzie działać o wiele dłużej.
  • Ochrona prywatności, czyli jeden z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o korzystanie z jakiegokolwiek urządzenia. Na szczęście każdy element w smartfonie Apple iPhone jest zaprojektowany z dbałością o ochronę poufności i bezpieczeństwa danych użytkownika.

Nie można zapominać o tytułowych 64GB pojemności, które posiada omawiany model smartfonu Apple iPhone. Można bez wątpliwości stwierdzić, że to nie mała pojemność. Jest zdecydowanie wystarczająca do codziennego lub bardziej zaawansowanego użytkowania.

Kwestia wad w tym modelu jest indywidualna. Dla niektórych może to być fakt, iż telefon jest mniejszy i posiada mniejszy ekran. Przeszkadzać może niewystarczająca rozdzielczość w porównaniu z innymi modelami smartfonów. Wady mogą być iście kosmetyczne. Najbardziej wymagającym klientom może nie odpowiadać zestaw parametrów. Cena nie jest niska, ale w porównaniu z tym, co można osiągnąć, jest adekwatna. Jednak niektórym chętnym na zakup smartfona może ona nie odpowiadać.

Zobacz również:

Rewolucja w codzienności: Jak technologie Apple zmieniają nasze życie

View Comments

Next Post