SzklanySamuraj.pl

Ostatnio na Instagramie wyskoczyło mi okno, że mogę wysyłać do innych znikające wiadomości. Czy Facebooka jest w stanie coś powstrzymać przed dominacją na rynku społecznościówek?

Jeśli zapytałbym z jakich portali społecznościowych korzystacie, zapewne zdecydowana większość odpowiedziałaby, że używa Facebooka. Ja również nie wyobrażam sobie internetu bez tego tworu, ponieważ oprócz kontaktu ze znajomymi, promuję na nim bloga. Zarówno prywatnie, jak i bardziej zawodowo (blogowo) jest to świetne narzędzie i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mimo tego, nie jest to moja ulubiona społecznościówka.

Zdecydowanym faworytem jest Instagram

Uważam, że jest to mniej rozbudowane, ale i bardziej kreatywne miejsce, w którym można zainteresować ludzi z całego świata, jedynie za pomocą ciekawych zdjęć. Stety lub niestety nie jest to już tak proste narzędzie jak kiedyś. W ostatnich miesiącach wprowadzono wiele zmian – jak np. Stories, obsługa wielu kont czy dłuższe filmy – i nie każdemu one odpowiadają. Ja się cieszę, ponieważ nie muszę korzystać ze wszystkich nowości, a niektóre są bardzo przydatne.

Cieszę się również z tego, że jakiś czas temu postawiłem na społecznościówki, za którymi stoi Facebook. W tych aplikacjach są najciekawsze i najlepsze rozwiązania, nawet jeśli mało im oryginalności…

Powyższą wiadomość zobaczyłem ostatnio na jednym z moich Instagramowych kont. Jeśli choć trochę śledzicie aplikacja społecznościowe, na pewno wiecie, że znikające zdjęcia i filmy to wyróżnik Snapchata. To właśnie dzięki tej funkcji wypłynął on na szerokie wody i chociaż wielu ludzi zapowiadało jego rychłą klęskę, wszystko potoczyło się inaczej. Ten twór stał się tak popularny, że Facebook postanowił go kupić. Twórcy Snapa odmówili i zaczęło się…

Wielkie kopiowanie Snapczata!

Nie piszę o każdej nowości na Insta, ponieważ byłoby tego za dużo. Wystarczy powiedzieć, że to co ma Snapczat, ma również Instagram.

Może i taka taktyka nie ma zbyt wiele wspólnego z uczciwą konkurencją, ale za to jestem pewny, że będę mógł korzystać na Insta ze wszystkich ciekawych rozwiązań. Jeśli któryś z rywali pokaże coś innowacyjnego, kwestią czasu jest kiedy Facebook wprowadzi to rozwiązanie u siebie. Nie zawsze musi to być aplikacja z kwadratowymi zdjęciami, warto pamiętać, że swój dzień w postaci znikających materiałów można ustawić również na Messengerze.

Z jednej strony, dobrze że wybierając Instagrama raczej nic ciekawego mnie nie ominie, ale z drugiej, czy rzeczywiście nie ma już miejsca na innowacyjne rozwiązania? I co ważniejsze, czy jesteśmy skazani na Facebooka?


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możemy to zrobić na FanPage, w grupie dla fanów Xperii lub w tajnym miejscu dla najwierniejszych czytelników!


Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post