SzklanySamuraj.pl

Podróżnik ze mnie żaden, ale trochę pojeździłem po świecie i nie wyobrażam sobie takiej wyprawy bez smartfona. Tylko co powinien mieć idealny telefon?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest oczywiście…

Bateria

Niestety ten element kuleje od lat i raczej nic się w tej kweti nie zmieni. Dlatego nie chcę po raz sam już nie wiem który pisać o krótkim czasie pracy na jednym ładowaniu. Zostańmy przy tym, że każdy rozsądny podróżnik będzie zawsze mieć ze sobą jednego lub nawet dwa porządne powerbanki, ok?

Drugim z elementem jest dla mnie…

Aparat

To chyba najbardziej oczywisty ze wszystkich punktów. Żyjemy w czasach, gdy uwiecznienie wspomnień jest czymś równie prostym, jak zrobienie sobie kanapki. Ba, jest to dużo banalniejsze, ponieważ wystarczy nacisnąc spust migawki w telefonie, żeby już nigdy nie zapomnieć zarówno najpiękniejszych krajobrazów naszego globu jak i zupełnie zwyczajnych chwil.

dsc_0035

Jeśli myślisz, że do satysfakcjonującego uwiecznienie swoich wspomnień trzeba aparatu za kilka tysięcy, to chyba jeszcze raz musisz sobie przekalkulowac ten pogląd. Świetnym przykładem jest fakt, że okładka Sports illustrated z Dwayne’m Rockiem Johnsonem została zrobiona przy pomocy smartfona, a dokładnie Moto Z z modułem Hasselblad True Zoom (via FotoBlogia.pl).

Czy rzeczywiście nadal uważasz, że smartfon nie może zastąpić wakacyjnego aparatu?

Ostatnim, ale moim zdaniem równie ważnym, elementem tej układanki jest…

Audio

Często zdarza mi się zwiedzać nowe miejsca samemu. Nie jest to dla mnie żadnym minusem, ba, czasem tak jest nawet lepiej. Można na spokojnie przemyśleć kilka spraw lub po prostu skupić się w pełni w oglądanych widokach. W takich chwilach warto mieć jakiś podkład muzyczny, dlatego tak istotne jest dla mnie dobre audio w smartfonie.

img_1684b-1

Przyzwoite głośniki są w porządku, ale oczywiście nie chce zapoznawać mieszkańców innych krajów z polskimi hitami. Bardziej zależy mi na tym, żebym mógł słuchać muzyki na słuchawkach w dobrej jakości i dość głośno. Czasem lubię się odciąć od otoczenia, ponieważ to pozwala mi lepiej poznawać konkretne miejsca, dlatego słuchawki muszą być co najmniej przyzwoite. No i oczywiście telefon też musi dawać radę, bo bez tego najlepsze najlepsze dodatki nie dadzą rady.

Jaki smartfon jest idealny dla podróżnika?

Albo chociaż osoby lubiącej podróżować, bo ja lubię, ale za podróżnika się nie uważam.

Wyjątkowo nie podrzucam żadnych propozycji, ponieważ chciałbym usłyszeć Twoje propozycje. Masz jakies typy?


Zdjęcie: PixabayJan Vašek

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post