SzklanySamuraj.pl

HTC One M9 może i nie za wiele wspólnego ma ze Szklanymi Samurajami, ale warto napisać o nim kilka słów, ponieważ jest to bardzo interesujący produkt.

Ostatnio pisałem, że tematyka się rozszerzy, a skoro HTC One M9 to bezpośredni konkurent nadchodzącej flagowej Xperii Z4 to warto poświęcić mu jeden wpis.

Oglądałem konferencję HTC i zapartym tchem i miałem nadzieję, że dowiem się czegoś nowego, czegoś co umknęło licznym plotkom i przeciekom. Udało się, ale smartfon był przewidywalny, to dodatki były zaskakujące. Jednak im nie chcę poświęcać tutaj za dużo miejsca, ponieważ to jednak smartfony są moim konikiem. Powiem więc tylko tyle, że opaska może okazać się ciekawa, chociaż nie wnosi niczego nowego, a okulary do wirtualnej rzeczywistości to kompletnie zaskoczenie od HTC. Zobaczymy jak będą one wykorzystywane w najbliższych miesiącach.

Jeśli chodzi o smartfona to, dzięki licznym przeciekom wszystko było wiadomo już od kilku dni. 5-calowy ekran będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), a za moc odpowiada Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci RAM. Znajdziemy też 20,7-megapikselowy aparat na tylnym panelu (4 mpix z technologią ultrapikseli na przednim), 32 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, baterię o pojemności 2840 mAh oraz LTE. Oczywiście na przodzie są również głośniki BoomSound z technologią Dolby Audio Surround 5.1, a tym wszystkim zarządza Android 5.0 Lollipop z nakładką Sense 7. Specyfikacja bardzo dobra, ale tu nie zawsze chodzi o suche cyferki.

Problemem HTC mogą być te dwa zdjęcia:

HTC One M9 koncept 2 (1)

HTC One M9 koncept (1)

To są projekty jak mógłby wyglądać HTC One M9 według niektórych przecieków. Było ich przed premierą tego modelu bardzo dużo i oczywiście nie wszystkie się potwierdziły. Moim zdaniem te obrazki mogą przedstawiać wariant HTC One M9 Plus, który nie został pokazany, ale dla wielu klamka zapadła. M9 tak nie wygląda = HTC jest odtwórcze = HTC nie pokazuje niczego nowego = One M9 jest słaby! Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale rzeczywiście nowy One M9 nie wygląda jakoś specjalnie rewolucyjnie. Jest to sensowna rewolucja, ale nic więcej. No tylko trochę bardziej złota…

HTC-One-M9-design-pics (7)

I nie chcę wyjść na marudę, bo HTC One M9 to bardzo dobry telefon, ale chyba Tajwańczycy nie mają trochę na niego pomysłu. Pokazuje to częściowo konferencja, gdzie nie poświęcono mu zbyt dużo czasu (poza tym całe wydarzenie było bardzo krótkie). Bardziej skupiono się na innych produktach, a w moim odczuciu One M9 został pokazany, bo trzeba było go pokazać i tyle. Dobrze chociaż, że zrezygnowali z ultrapikseli na tylnym panelu i postawili na 20,7-megapikselową matrycę. W końcu!

Nie wiem czy jest to tylko moje odczucie, ale HTC chyba zamierza bardziej rozbudować swoje portfolio i dlatego zobaczyliśmy te nowe urządzenia. Rynek smartfonów jest brutalny, a Tajwańczycy dopiero niedawno podnieśli się z kolan, więc moim zdaniem chcą uniezależnić się od telefonów. Na pewno nie znikną z tego rynku, ale nie chcą doprowadzić do sytuacji  gdy słaba sprzedać smartfonów pociągnie całą firmę na dno. To dobra decyzja, ale mam nadzieję, że HTC jednak nie odpuści sobie telefonów i to one będą ich oczkiem w głowie. Bo potrafią je robić, a HTC One M9 jest tego najlepszym przykładem. Prawda?

Myślicie, że produkt Tajwańczyków jest lepszy od Samsunga Galaxy S6, którego opisywałem tu: Samsungu Galaxy S6 – Witaj po szklanej stronie technologii!

This slideshow requires JavaScript.

Zdjęcia: PhoneDesignerMartin Hajek, HTC

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • Jak dla to nawet nie rewolucja, przy Samsungu się chowa, kwiczy i leży.


    • KonduxKondux

      Author Odpowiedz

      Trochę tak. Jest to bardzo ciekawy produkt, ale Samsung pokazał coś ciekawszego


Next Post