SzklanySamuraj.pl

Smartfony z Androidem mają najmocniejsze procesory i nawet 8 GB pamięci RAM, ale czy obecne flagowce są w stanie pokonać iPhone’a?

Pisałem ostatnio o tym, że jaranie się benchmarkami nie ma większego sensu, ponieważ często są one oderwane od rzeczywistości i nie przekładają się na codzienne użytkowanie. Podobnie jest ze specyfikacjami konkretnych modeli. Często dany telefon jest piekielnie mocny na papierze, na dodatek wykręca świetne wyniki w przytoczonych wyżej aplikacjach, ale już w codziennym użytkowaniu sprawdza się przeciętnie. Cóż, taki mamy klimat i póki optymalizacja nie stanie się priorytetem, ciężko liczyć na jakies zmiany, przynajmniej jeśli chodzi o Androida.

Sprawa wygląda zdecydowanie lepiej na iPhone’ach, ale akurat nie jest to dziwne. Twórcy muszą dostosowywać swoje aplikacje jedynie dla kilku modeli, a nie dla tysięcy. Prowadzi to do tego, że smartfony z iOS-em, mimo pozornie sporo słabszej specyfikacji, działają w zdecydowanie lepiej. Świetnym przykładem niech będzie poniższy film, w którym to EverythingApplePro porównał ze sobą kilka flagowców.

Jak myślicie, czy Galaxy S8, LG G6, Google Pixel oraz OnePlus 3T będą w stanie pokonać iPhone’a 7 Plus?

Cóż, mój wstęp sporo zdradził i wynik był raczej prosty do przewidzenia. Wam oraz sobie mogę życzyć jedynie lepszej optymalizacji, ponieważ patrząc na takie filmy, coraz częściej myślę czy moim następnym telefonem nie powinno być coś z iOS-em…


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możemy pogadać także na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!


Źródło: EverythingApplePro via android.com.pl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post