SzklanySamuraj.pl

Rozwijanie firmy to nie lada wyzwanie, które może przysporzyć wielu kłopotów. Zwłaszcza jeżeli mowa o formalnościach, jakie ze sobą niesie. Wielu młodych przedsiębiorców nie zdaje sobie bowiem nawet sprawy z tego, jak bardzo ważne jest utrzymanie ładu w papierach. Niestety bez dostępu do odpowiednich narzędzi, może to potrwać znacznie dłużej. Na szczęście jednak postęp technologiczny okazuje się w tym przypadku naszym sprzymierzeńcem. Nowością na rynku narzędzi przydatnych w prowadzeniu własnej firmy jest aplikacja mobilna do fakturowania. Dzięki niej nawet najwięksi laicy nie będą mieli już więcej problemów z wystawianiem faktur. Obecnie na rynku istnieje już kilka takich oprogramowań. Komplikacje pojawiają się jednak wtedy, gdy musimy wybrać jedno z nich… pytanie brzmi: która z aplikacji da nam najwięcej możliwości?

Zarządzanie firmą za pomocą aplikacji ERP

ERP to skrót od angielskiego pojęcia Enterprise Resource Planning, które w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Dlaczego warto posiadać takie oprogramowanie? Dlatego, że usprawnia ono zarządzanie firmą. Jeszcze kilka lat temu musielibyśmy użyć w tym celu kilku programów jednocześnie. Mało tego — wiele czynności (w tym m.in. wystawianie faktur) musiało odbywać się ręcznie. Zmieniło się to, od kiedy na rynku pojawiły się aplikacje ERP. Wraz z ich pojawieniem się na rynku, przedsiębiorcy zyskali większą kontrolę nad zasobami oraz procesami biznesowymi. Sprzedaż, zarządzanie finansami czy prowadzenie księgowości — jeszcze nigdy nie były tak łatwe.

Jak wybrać dobry program do fakturowania dla firm?

Liczba dostępnych w ostatnich miesiącach rozwiązań może przytłaczać. Wybierając system fakturowania i księgowania warto jest jednak widzieć, jakie możliwości oferują nam poszczególne z nich. Przede wszystkim więc warto zwrócić uwagę na funkcje takie jak:

Prosty i niewymagający interfejs — łatwe w obsłudze oprogramowanie, to olbrzymie ułatwienie. Zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z systemami ERP;

Automatyczne wprowadzanie danych GUS — to jedna z największych zalet tego programu. Dzięki temu dane kontrahenta będą pobierać się automatycznie z bazy GUS. To z kolei przyspiesza proces wystawiania faktur oraz zmniejsza ryzyko popełniania literówek w trakcie wprowadzania danych;

Fakturowanie VAT i JPK — te i inne rodzaje faktur można wystawiać za pomocą jednej aplikacji — w tym również plików JPK.

Zgodność z przepisami — zarządzając przedsiębiorstwem, musisz przestrzegać wszelkich obowiązujących przepisów i praw, w tym RODO. Dobra aplikacja Ci w tym pomoże.

Mobilne fakturowanie online — Korzystając z programów do fakturowania, możesz szybko wysłać dokumenty przez telefon, laptop lub tablet, będąc w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Dzięki temu zyskasz pełną kontrolę — i to niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Darmowe programy do fakturowania — czy to możliwe?

W Internecie można znaleźć wiele darmowych aplikacji, które umożliwią zarządzania firmą. Przed ich pobraniem warto jednak zadać sobie pytanie, czy one naprawdę działają? Niestety w obecnych czasach nie ma nic za darmo… Wiele takich aplikacji niestety nie oferuje pełnej palety usług, umożliwiając jedynie wystawienie kilku faktur. Po ich wykorzystaniu, tak czy siak, będziesz musiał wykupić wersję pełnopłatną. Nie lepiej więc będzie nabyć taką od samego początku? Wielu właścicieli firm obawia się, że wygeneruje to dodatkowe koszty. Na szczęście jednak nie wszystkie z nich kosztują krocie. Przykładem takiej aplikacji jest m.in. Comarch ERP XT, dostępna już od 11 zł miesięcznie.

Comarch ERP XT dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wśród wszystkich dostępnych na rynku aplikacji do fakturowania, moim zdaniem jedna zasługuje na szczególne wyróżnienie. Mowa o aplikacji Comarch ERP, która powstała z inicjatywy jednej z naszych polskich firm. Aplikacja ta posiada przystępny interfejs za pomocą, którego zyskasz dostęp do fakturowania i zarządzania zasobami firmy. Dodatkowym atutem programu jest możliwość korzystania z niego z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Wystawianie faktur za pomocą aplikacji, dzięki Comarch ERP XT jeszcze nigdy nie było łatwiejsze! Aplikacja sprawdza się zarówno w przypadku małych, jak i rozwijających się przedsiębiorstw. Korzysta z niego również wiele dużych firm. Dlaczego?

5 powodów, dla których warto postawić na Comarch ERP XT

Comarch ERP XT to narzędzie modułowe, które funkcjonuje w ramach modułu Faktur. Przydatnymi opcjami są także moduły Księgowość oraz Magazyn. Z powodzeniem umożliwiają one zarządzania większymi i rozwijającymi się przedsiębiorstwami. Niezwykle przydatnymi narzędziami są również KPiR i Księga Handlowa. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł:

Wystawiać oraz bezpośrednio wysyłać faktury podczas spotkań z klientem;

Dodawać faktury zakupu w trakcie odbioru towaru;

Na bieżąco dodawać wydatki do rejestrów VAT i KP;

Zarządzać firmą z dowolnego miejsca na świecie;

Korzystać z modułu klasy Business Intelligence, który umożliwi Ci codzienne analizowanie sprzedaży oraz raportowanie finansów firmy. W ramach tego modułu zyskasz dostęp do raportów sprzedaży, należności i zobowiązań, kontrahentów oraz raportu produktów.

Ogromnym atutem aplikacji jest także jej cena — wszystkie użyteczne opcje dostępne są już od 9 zł miesięcznie. Inwestując w zakup tej aplikacji, uzyskasz również dostęp do raportów i wizualizacji danych, dzięki którym łatwiej będzie Ci zrozumieć wyniki sprzedażowe i zobowiązania Twojej firmy.

 

 

Admin i autor bloga SzklanySamuraj.pl, piszę głównie o smartfonach, technologii, operatorach, subskrypcjach i usługach związanych z branżą telefonii i hi-tec.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post