Czy Xperia XZ Premium się przegrzewa?

Czy Xperia XZ Premium się przegrzewa?

Xperia XZ Premium to bez wątpienia dopracowane urządzenie, ale czy Sony poradziło sobie z przegrzewaniem się podczas nagrywania filmów 4K? Dla poprzednich Xperii to zawsze był trudny test.

Nie da się ukryć, że flagowce Sony były z generacji na generacje coraz bardziej dopracowane, ale i tak miały trochę problemów. Jednym z nich było przegrzewanie, szczególnie przy nagrywaniu filmów 4K. Sytuacja była o tyle śmieszna, że flagowy telefon ze świetnym aparatem mógł zarejestrować jedynie kilka minut nagrania w takiej rozdzielczości. To jakby kupić genialny rower, który może jechać maksymalnie 10 km/h.

Teraz jest lepiej, co na swoim teście pokazuje twórca kanału Phone Battles (via XperiaBlog.net):

Cóż, Xperia XZ Premium po prostu zmiażdżyła konkurencję. Czarny ekran był nagrywany przez ponad 2 i pół godziny, a ruszające obrazy udało się rejestrować przez godzinę i 42 minuty. Można było nagrywać dłużej, ale po prostu nie starczyło już miejsca na telefonie. Co więcej telefon nadal nie był gorący, a to również jest świetna wiadomość.

Dla porównania dodam tylko, że Xperia Z3v przy ruszających się obrazach padła przy niecałych 3 minutach. To pokazuje z jak ogromną różnicą mamy do czynienia.

Optymalizacja!

Sony i HTC obrały moim zdaniem bardzo podobną strategię. Starają się tworzyć coraz lepsze urządzenia, które może i nie sprawiają wrażenia tak odjechanych jak chociażby Galaxy S8, ale z generacji na generacje są coraz lepsze. No i zawsze jest jakiś miły smaczek, w przypadku Xperii jest nim aparat, a HTC oferuje możliwość sterowania telefonie poprzez ściskanie.

Czy to dobra strategia? Rozsądna, ale nie tak marketingowa, jak w przypadku koreańskiego lidera. Przez to sprzedaż jeszcze przez długi czas nie będzie na poziomie topowych brandów, ale obydwie firmy mają potencjał, żeby być nad kreską i powoli budować tłumy wiernych fanów. Sądzę, że im to na razie wystarcza.


Photo by Ricardo Gomez Angel on Unsplash