SzklanySamuraj.pl

Chińskie smartfony ze znaczkiem realme są oferowane we wszystkich sklepach z elektroniką. Producent dostarcza również słuchawki tradycyjne, słuchawki bezprzewodowe, opaski fitness i smartwatche. Firma została założona w 2018 roku i jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Z założenia odbiorcami są konsumenci urządzeń z niższej i średniej półki szukający przede wszystkim optymalnego stosunku jakości do ceny.

realme

Czy telefony realme są opłacalne?

W Polsce produkty realme pojawiły się już w 2020 roku. Pierwszym oferowanym wtedy modelem był realme 6. Obecnie Polacy mają dostęp do przeszło 50 modeli smartfonów od tego producenta. Produkty są pozytywnie odbierane przez konsumentów. Nie tylko kuszą atrakcyjną ceną, ale są też bardzo dobrze wyposażone. Marka realme rywalizuje z chińskim producentem Xiaomi, a jej strategią jest narzucanie niskiej marży i dostarczanie jak najtańszych telefonów. Dobry telefon powinien wytrzymać przynajmniej kilka lat, mieć doskonały aparat, jego bateria musi osiągać długą żywotność. Takie właśnie są modele realme, jeśli wierzyć opiniom testerów.

Jakość baterii w telefonach realme

Baterie w telefonach realme nie wymagają specjalnego traktowania podczas ładownia po raz pierwszy. Jeśli chodzi o zakres temperatur, w których telefon pozostanie sprawny, to optymalny jest przedział od 16°C do 25°C. Wymagane jest używanie oryginalnej ładowarki – w przeciwnym razie bateria narażona zostanie na skrócenie maksymalnej żywotności. W przypadku używania nieoryginalnej ładowarki telefon może też ładować się wolniej. Smartfon używany w temperaturze powyżej 45°C lub w bardzo niskich temperaturach będzie działać krócej. Spadek czasu pracy baterii w tym przypadku jest jednak tymczasowy. Telefony realme wyposażone są w blokadę ładowania przy skrajnych temperaturach otoczenia. Nastąpi automatyczne zatrzymanie ładowania i pojawi się komunikat: „Zbyt niska/wysoka temperatura, nie można w pełni naładować baterii”.

Gwarancja w praktyce

Produkty realme zakupione w Polsce podlegają bezpłatnej naprawie lub wymianie, o ile awaria wystąpi podczas normalnego użytkowania. Standardowo usługa obejmuje okres 24 miesięcy, a na niektóre produkty 36 miesięcy, od daty zakupu. Niezbędny jest oczywiście paragon lub faktura. W przypadku zakupu telefonu w ramach abonamentu w jednej z sieci komórkowych, dowodem zakupu jest również umowa zawierająca numer IMEI aparatu. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń ekranu (pęknięta szybka!) ani zalania. Wszystkie uszkodzenia mechaniczne są wyłączone z bezpłatnej naprawy.

Najlepszy model realme

Aktualnie najlepiej ocenianym modelem jest realme GT 5G. Jest tańszy od większości telefonów o podobnych parametrach (Xiaomi). Pracuje na procesorze Qualcomm Snapdragon 888 5G. Razem z rdzeniem Cortex-X1 i podstawowym pasmem X60 niezwykle szybko uruchomi zaawansowane aplikacje i obsłuży gry. Dostępne są modele z 8-16 GB RAM. Co prawda do smartfona nie można dołożyć karty SD, ale producent oferuje modele nawet z 512 GB pamięci. Przepustowość WiFi sięga do 3,6 Gbps, dzięki czemu telefon obsługuje sygnał na większe odległości i z zadowalającą prędkością transmisji.

Realme GT 5G to telefon wyposażony w wyświetlacz gamingowy Super AMOLED o przekątnej 6,43”. Wysoka częstotliwość odświeżania 120 Hz i częstotliwość odczytu dotyku 360 Hz oraz 98% nasycenia kolorów NTSC gwarantuje przyjemność użytkowania i realistyczne odwzorowanie rzeczywistości. Podwójny czujnik światła wspiera inteligentną regulację jasności ekranu.

Model ładowany jest za pomocą ładowarki SuperDart 65W o wysokim współczynniku konwersji. Zapewnia to niezwykle szybkie ładowanie – już 3 minuty w gniazdku pozwalają naprawie godzinne intensywne używanie telefonu. Producent gwarantuje ochronę układu scalonego przed przegrzaniem. Podczas użytkowania aparatu nie trzeba przerywać zabawy. Pełne naładowanie wymaga jedynie 35 minut podłączonej ładowarki. Jednocześnie akumulator o pojemności 4500 mAh zapewnia niezwykle długie użytkowanie. Jak zapewnia producent: przeszło 14 godzin korzystania z TikToka bez przerwy! Przy naładowaniu baterii do 5% i włączonym super wydajnym trybie oszczędzania energii telefon przez 75 minut może jeszcze obsługiwać WhatsAppa.

Smartfon wyposażony jest w 3 aparaty: szeroki obiektyw 119°, główny aparat 64 Mpx i obiektyw do zdjęć makro. Grubość telefonu waha się między 8,4 mm a 9,1 mm (w zależności od modelu) i 186 g wagi. Dostępny jest w kolorach: srebrnym Sonic Silver, niebieskim Speed Blue i żółtym, wykonanym z wegańskiej skóry w dwóch odcieniach.

Wady telefonów realme

Nie ma produktów idealnych, jednak w przypadku telefonów realme wad jest niewiele. Użytkownicy smartfonów wskazują brak szczelności telefonu, czyli duże ryzyko wprowadzenia cieczy do wrażliwych podzespołów, brak optycznej stabilizacji obrazu oraz niemożność przełączania się między aparatami, podczas tworzenia filmików.

Jeśli chodzi o brak szczelności, to w przypadku zalania aparatu producent zaleca natychmiastowe wyjęcie go z płynu i wyłączenie. Należy wyjąć kartę SIM i SD i delikatnie wytrzeć wszelkie resztki cieczy. Telefon trzeba wysuszyć, ale nie wolno w tym celu używać gorącego nawiewu z suszarki. To mogłoby przegrzać aparat i uszkodzić oprogramowanie.

Testerzy zbadali temperaturę procesora przy normalnym użytkowaniu telefonu (np. podczas przeglądania Facebooka). Osiągnęła prawie 40 stopni, czyli więcej niż obiecuje producent. Co prawda z uwagą, że jego badania przeprowadzone były w laboratorium w ściśle określonych warunkach. W związku z tym za wadę telefonów używających Snapdragon 888 uznano również problemy z nagrzewaniem.

Telefony realme są bardzo dobrze wyposażone. Stosunek ceny do jakości jest korzystny. Jednocześnie łączą elegancki design z przyjaznymi dla użytkownika funkcjami. W zależności od przeznaczonego budżetu znajdziesz model, który Cię zadowoli. Szeroki wybór pozwala wybrać odpowiedni rozmiar ekranu, pojemność baterii albo jakość aparatu głównego. Realme to telefony wysokiej jakości. Oferują wysokiej jakości obraz i wyraźny dźwięk. Producent oferuje modele w wielu kolorach, by każdy mógł znaleźć aparat w swoim guście.

 

 

View Comments

There are currently no comments.

Next Post