SzklanySamuraj.pl

Jak chiński gigant zniesie straty spowodowane banem od Google? Czy jest sens w inwestowaniu w smartfony bez Androida?

Jak wiadomo, w ostatnim czasie Google zaostrzyło swoją politykę wobec Huawei’a. Co to oznacza?

Oznacza to w dużym skrócie tyle:

  • Od teraz urządzenie Huawei’a nie będą posiadać usług Google takich jak Sklep Play.
  • Urządzenia chińskiego giganta, które zostały wyprodukowane przed aferą z Google nie będą już otrzymywać aktualizacji wersji Androida.
  • Huawei próbuje stworzyć nowy system – HarmonyOS. Nie będzie on tylko systemem mobilnym. Przedsiębiorstwo chce stworzyć swój własny ekosystem. Na rynku są już Smart TV z tym oprogramowaniem.

Użytkownicy smartfonów Huawei już teraz próbują obchodzić nałożone na nich restrykcje. W internecie znalazło się dużo poradników pokazujących jak zainstalować na najnowszych urządzeniach usługi Google. Na stronie ich supportu możemy zobaczyć wpis, który zawiera ostrzeżenie przed instalowaniem usług Google na niecertyfikowanych smartfonach. Fakt, nie jest to najbezpieczniejsza opcja. Pobierając takie aplikacje nie mamy żadnej gwarancji, że nie są one zawirusowane.

Czy smartfony bez usług Google mają jakąś przyszłość?

Na ten moment ciężko ocenić jak Huawei zniesie bariery postawione przez Google. Wiadomo natomiast, że pracują oni nad swoim własnym rozwiązaniem. Kto wie, może ich systemy czeka ciekawa przyszłość? Nie ukrywajmy, usługi od amerykańskiego giganta na ten moment rozwijają się w dużym tempie. Huawei jako jedno z większych przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, w której się znaleźli i właśnie dlatego myślę, że mogą oni niedługo zaskoczyć branżę.

Jeśli ciekawi Was technologia i nowości z branży to zdecydowanie warto śledzić również inne portale technologiczne, jak na przykład TechPolska.

 

 

Źródła: własne, wikipedia, google, unsplash, spidersweb.pl

Admin i autor bloga SzklanySamuraj.pl, piszę głównie o smartfonach, technologii, operatorach, subskrypcjach i usługach związanych z branżą telefonii i hi-tec.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post