SzklanySamuraj.pl

Xperie w ostatnich latach mocno się zmieniały. Niektóre funkcje odchodziły, inne się pojawiały, ale czego brakuje Wam najmocniej? 

Na jednym z największych blogów o smartfonach Sony – XperiaBlog.net – opublikowano ostatnio ankietę dotyczącą najciekawszych funkcji Xperii, które zniknęły w ostatnich latach. Sam również miałem swoje typy, ale zanim o nich opowiem, zobaczcie wyniki:

Jak można było się spodziewać, użytkownikom najbardziej brakuje dwóch dni na jednym ładowaniu (blisko połowo głosów). Chyba nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeśli powiem, że to jest i mój faworyt tego zestawienia. W testach Xperii X oraz X Compact opisałem nieco dokładniej jak wygląda czas pracy względem poprzednich generacji i nie jest kolorowo. Japończycy muszą priorytetowo nad tym pracować, ponieważ to był wyróżnik na tle innych producentów i nie warto byłoby się go pozbywać.

Drugi z punktów również dotyczy baterii, a dokładniej oryginalnego trybu oszczędzania STAMINA. Pod tym względem Sony stara się coś poprawiać, więc wierzę, że z każdą generacją będzie dużo lepiej. Podium zamyka aplikacja Walkman, której również szkoda, ale Muzyka również daje radę.

Jeśli miałbym dodać jeszcze jeden element, który chciałbym zobaczyć w kolejnych Xperiach, byłoby to złącze magnetyczne. Inżynierowie Lenovo/Motoroli pokazali jak można wykorzystać ten dodatek (moduły – poniżej linki) i nie obraziłbym się, gdyby Sony również podjęło rękawice. Dzięki temu te smartfony mogłyby sporo zyskać i co ważne, bardziej wyróżniałyby się na rynku. Xperia XZ Premium nie jest oczywiście pierwszym lepszy urządzeniem, ale nie jest również innowacyjna. To model, który pod wieloma względami jest cholernie interesujący, ale wszystkie elementy są po prostu lepszymi rozwiązaniami rzeczy, które już znamy. Brak czegoś, co stawiałoby tego flagowca jeszcze wyżej.

Tylko czy moduły to nie byłaby za duża innowacyjność na Japończyków?

Lenovo Moto Z Play, czyli Harder, Better, Faster! [Test]

Jeśli miałbym kupić duży telefon, byłaby to Motorola Moto Z, czyli moduły rządzą!


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możemy to zrobić na FanPage, w grupie dla fanów Xperii lub w tajnym miejscu dla najwierniejszych czytelników!

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post