SzklanySamuraj.pl

Jeśli ktoś napisałby, że iPhone X jest horrendalnie drogi i nie ma sensu tyle wydawać na telefon, to nie kłóciłbym się z tym. Ba, ja zaproponowałbym kilka ciekawych alternatyw z rynku technologicznego.

We wrześniu 2015 roku napisałem tekst, który dziś bardzo mocno chodzi mi po głowie:

10 rzeczy, które możesz kupić za cenę Xperii Z5 Premium

W tamtych czasach, 4 tysiące złotych – bo na tyle został wyceniony smartfon Sony – to była astronomiczna kwota jak na telefon. Jeszcze miesiąc temu nadal sporo osób łapałoby się za głowę słysząc o takiej cenie, ale zarówno Note 8, jak i iPhone X sprawiły, że tych ludzi byłoby trochę mniej. W końcu produkt Samsunga można kupić za 4299 złotych, a za flagowca Apple’a w topowej wersji trzeba wyłożyć aż 5729 złotych (tańszy wariant to wydatek rzędu 4979 złotych)!

To kwota bez wątpienia astronomiczna i zauważają to nawet najbardziej zagorzali fani amerykańskiej firmy. Kilka lat temu, zostałbym pewnie zabity śmiechem, gdybym powiedział, że telefon może kosztować prawie 6 tysięcy złotych, a i tak znajdą się miliony ludzi, którzy go kupią (chyba nie myślicie, że nie będzie to hit sprzedaży? Oczywiście, że tak się stanie!), ale teraz wielu osób to już nie dziwi. Cóż, czasy się zmieniły i również dlatego mój dzisiejszy tekst będzie nieco inny niż ten o Xperii. Zamiast 10 rzeczy wziętych z różnych bajek, skupmy się na 10 ze świata technologicznego.

Co mógłbym kupić za 5729 złotych?

  1. Bardzo wydajnego notebooka z GeForce GTX 1060, do grania w najnowsze tytuły (znajdzie się nawet coś z dyskiem SSD!);
  2. Będąc w systemie Apple’a, za takie pieniądze można wziąć MacBooka Air… i to w dość wypasionej wersji;
  3. Starczy nawet na Surface Laptopa, czyli flagowy produkt Microsoftu (niestety w najsłabszej wersji);
  4. Jeśli nie potrzebujecie w tablecie LTE, to za tę kwotę dostaniecie 2 flagowe urządzenia Samsunga  (Tab S3);
  5. Lub iPada Pro z 512 GB pamięcią wbudowaną;
  6. Dla fanów grania dobrym wyborem może być konsola Xbox One X… oraz Playstation 4 Pro i Nintendo Switch. Starczy na wszystkie trzy;
  7. Bez większego problemu można kupić 2 flagowe smartfony na Androidzie;
  8. Lub 3 bardzo mocne średniaki za niecałe 2000 złotych, które wystarczą zdecydowanej większości ludzi;
  9. Jeśli trochę dołożycie, to kupicie nawet 4 iPhone’y SE z 16 GB pamięcią;
  10.  A może coś jeszcze innego? Ten punkt zostawiam Wam!

Cóż, cena jest tak przegięta, że ja zdecydowanie wolałbym za te pieniądze kupić coś innego, a szczególnie numer 6 wygląda kusząco.

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

Next Post