SzklanySamuraj.pl

Od kilku tygodni wszyscy fani Xperii żyją tym, że na targach MWC w Barcelonie Sony zamierza pokazać telefony z kompletnie nowym wyglądem. Teraz wiemy jak mogą się one prezentować!

Sony dość dobrze kryło potencjalny wygląd swoich nowości w ostatnim czasie. Do sieci trafiały przecieki o specyfikacji, ale bez żadnych zdjęć, aż do teraz. Zanim zaczniemy się nad tym zastanawiać, sami zobaczcie (wszystkie linki na dole):

Oczywiście na pierwszy plan wysuwają się ekrany, których ramki są minimalne. Tej zmiany oczekuje najwięcej osób i ciężko mi sobie wyobrazić, żeby nie było jej w nowych urządzeniach. Moje przecieki sugerowały, że nadchodzące Xperie będą wyglądać jak produkty Samsunga, lecz powyższych urządzeń raczej nie dałoby się pomylić z przedstawicielami serii Galaxy. Według źródła, powyższe urządzenia mają 5,7-calowe panele w proporcjach 18:9 i o rozdzielczości 4K.

Drugim istotnym elementem jest wykończenie, w jednym z urządzeń jest to szkło, a w drugim metal. Oprócz tego widać, że obydwa produkty mają podwójne aparaty, co również jest długo wyczekiwanym dodatkiem w smartfonach Sony.

Ciekawe, choć trochę nierealne jest umiejscowienie w jednym z urządzeń czytnika linii papilarnych na tyle. Sony dość długo promuje umieszczanie czujnika biometrycznego w przycisku POWER i jest to rozwiązanie, które wydaje się być sensowne. Ja bardzo sobie je chwalę i nie chciałbym zmieniać tego przyzwyczajenia. W drugim z urządzeń czujnik ten miałby trafić pod taflę szkła, ale obawiam się, że na takie rozwiązanie jest jeszcze za wcześnie.

Według przecieku, obydwa urządzenia mają mieć Snapdragona 845, 6 GB pamięci RAM, USB typu C oraz Androida 8.0

Czy takie Xperie trafią na rynek?

Szczerze mówiąc, wątpię. Za dużo jest tutaj elementów, które mi nie pasują, jak chociażby zmiana miejsca czytnika linii papilarnych oraz ekran w proporcjach 18:9. Te obrazy wyglądają dość ciekawe, ale moim zdaniem to albo prototypy albo fanowskie projekty i nic więcej. Jeśli się pomylę to cóż, specjalnie się tym nie przejmę, ponieważ te Xperie prezentują się całkiem ciekawe.

No i ich cena nie jest zbyt atrakcyjna, ponieważ mają kosztować po 950 dolarów…


Źródło: vortex.gemydrivers.com, gizchina.com via gsmarena.comGSMManiak.pl

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

  • fajny ten z prawej strony z czytnikiem z tyłu


  • Ta co wygląda jak iPhone Apple lub ta po lewej stronie żadnie wyglądają


  • Tylko czytnik linii papilarnej zostawcie w wloczniku i wyloczniku ekran smartfona tak jak robicie dalej premium i własny styl sony, a nie kopiowanie od LG,Samsunga, HTC, hauwai itp wiecie sony, bo te smartfony niebeda już takie jak tamte i kojarzę z sony marka,firma.


  • Zabardzo duże cale smartfona 5.7 trochę przegieli sony, lepsze były już 5.2 cali i 5.3 cali to jest rurznica


Next Post