SzklanySamuraj.pl

Wielu użytkowników Xperii, czeka na model, który w końcu nie będzie mieć sporych ramek wokół ekranu. Niektóre projekty pokazują jak mogłoby to wyglądać i robią duże wrażenie!

Jeszcze jakiś czas temu Xperie znane były z ponadprzeciętnego działania na baterii oraz wodoszczelności. Nie wszystkie nowe modele nadal wpisują się w powyższe stwierdzenia, ale prawi każdy nadal ma dość duże ramki wokół ekranu. Dla wielu osób jest to ogromny problem. Mnie nie ma wśród nich, ale… nie da się ukryć, że urządzenia jak Xiaomi Mi Mix kuszą swoim wyglądem. Brak ramek potrafi nie tylko rozbudzić marzenia geeków, ale także wywołuje duże zainteresowanie wśród mediów, a to akurat by się Sony przydało.

Właśnie dlatego fan Xperii ze strony Techconfigurations.com (znalezione na GSMManiaku) przygotował projekt Sony Xperia Edge, który mógłby się podobać. Gdyby oczywiście miał szansę powstać. Sami zobaczcie:

Umyślnie nie omawiam specyfikacji, ponieważ listę podzespołów może wymyślić sobie każdy. Dużo ważniejszy jest wygląd, który moim zdaniem raczej nie ma szans na realizację i to z kilku względów. Przede wszystkim wyświetlacz na tym projekcie nie jest delikatnie zagięty jak w serii Edge od Samsunga, a brutalnie załamany. Obawiam się, że producenci nie są i przez najbliższe lata nie będą gotowi na masową produkcję takiego panelu, szczególnie w technologii OLED. Po drugie, takie urządzenie mimo tego, że piękne jak jasna cholera, byłoby cholernie niepraktyczne. Obawiam się, że pierwszy kontakt z podłożem skończyłbym się wizytę w serwisie, bardzo drogim serwisie.

Dużo rozsądniejszym i bardziej realnym projektem jest ten przedstawiony przez kanał Steal My Gadgets:

Wygląda on nieco Samsungowo i moim zdaniem średnio atrakcyjnie, ale za to całkiem realnie. Taki telefon śmiało mógłby trafić na rynek, oczywiście z pewnymi zmianami, jak chociażby innym rozmieszczeniem aparatów na tylnym panelu (co na renderze wygląda wyjątkowo paskudnie).

Czy zobaczymy coś takiego już na MWC? Szczerze wątpię. Ja chciałbym, żeby Sony zaprezentowało coś takiego, nawet jako projekt. Wtedy wiedziałbym, że Japończycy cały czas mogą mnie jeszcze zaskoczyć!

A dla Was bezramkowe smartfony to przyszłość rynku?

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post