SzklanySamuraj.pl

Niedawno na rynku pojawiła się Xperia Z4 (u nas Z3+), a już we wrześniu może zostać zaprezentowana Xperia Z5, która według przecieków będzie niezwykle ciekawa, a wręcz nieco nierealna.

Sony Xperia Z3+ nie jest żadną rewolucją, a zmiany w stosunku do poprzedniczki są naprawdę niewielkie. Jak już nie raz i nie dwa pisałem, że dla mnie jest to bardzo nieprzemyślany model, który nie powinien trafić na rynek. Rozwodzenie się nad tym tematem ponownie nie ma już większego sensu, szczególnie że za 2 miesiące ten błąd może zostać naprawiony. Według informacji z technodify.com we wrześniu zostanie pokazana Xperia Z5, która będzie wprowadzać szereg sensownych zmian.

Jedną z ważniejszych będzie procesor, a dokładniej Snapdragon 820. Ma to być układ dużo wydajniejszy niż 810, a co istotniejsze nie ma on mieć żadnych problemów z przegrzewaniem się. Będzie on wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM, co w zupełności wystarczy do najbardziej wymagających zadań jakie sobie wymyślimy. Oprócz tego będzie można w nim znaleźć 21-megapikselowy (prawdopodobnie 20,7 Mpix) aparat Sony Exmor RS IMX230 mogący nagrywać filmy 4K (oczywiście jak temperatura na to pozwoli…). Największym zaskoczeniem jest informacje, że wygląd się nie zmieni, ale Sony wprowadzi też czytnik linii papilarnych, który może zostać umieszczony w przycisku HOME, którego pod ekranem nie ma w aktualnych modelach. Ostatnią z nowości jest bateria, która będzie mieć pojemności 4500 mAh. Sony albo będzie musiał znacząco zwiększyć grubość smartfona albo ma jakiegoś asa w rękawie jeśli chodzi o baterię.

Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że to po prostu informacje wyssane z palca. Strona podająca te informacje nie podała skąd je dostała, więc w żaden sposób nie można określić czy mają w sobie ziarnko prawdy. Oczywiście stworzenie takiego smartfona jest możliwe, ale musiałby on być grubszy, a nie wiem czy Japończycy zdecydowaliby się na takich ruch. Możliwym wyjściem byłoby pokazanie alternatywnej, topowej serii smartfonów jak opisywana w kwietniu Xperia P2, ale te przecieki mówią o zachowaniu wyglądu OmniBalance. Dlatego ja biorę je z lekkim przymrużeniem oka i chociaż wszystko może zostać zrealizowane, to jest to mało prawdopodobne.

To samo źródło podaje, że oprócz Xperii Z5 mają zostać także zaprezentowane Xperie: Z5 Compact oraz Z5 Ultra. O tym drugim modelu na razie nie wiadomo nic, ale za to pierwszy może być Xperią Z4 Compact, która ostatnio pojawiła się w sieci. Moim zdaniem pokazanie jednocześnie trzech topowych modeli to byłby świetny ruch, ale nadal nie jestem w stanie pojąć czemu na rynek trafiła Z3+.

Jednego możemy być pewni, wrześniowe targi IFA w Berlinie będą bardzo ważne dla Sony i na pewno dostaniemy coś nowego. Ja obstawiałbym bardziej wersję Compact oraz Ultra, ale nowy flagowiec byłby dużym zaskoczeniem. Czy ciekawym to sam nadal nie wiem. Wszystko zależy od Sony.


Źródło: technodify.com via phonearena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post