SzklanySamuraj.pl

Aparat w smartfonie + słabe warunki oświetleniowe = zdjęcie, z którego nie można nic odczytać. Asus ma swoje rozwiązanie, dołączaną do telefonu lampę ksenonową.

Asus na początku tego roku zapowiedział nowego smartfona, Zenfone 2. Jest to ciekawy phablet z 5,5-calowym ekranem FullHD, 4-rdzeniowym procesorem Intela (Z3580 lub Z3560) oraz 2 lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również baterię o pojemności 3000 mAh, 16/32/64 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę MicroSD, 5 mpix aparat wbudowany oraz łączność 4G LTE. Warto również wspomnieć, że pracuje on pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Smartfon jest zaiste godny uwagi i jak tylko wpadnie mi w ręce to napiszę o nim więcej.

Został on również wyposażony w 13-megapikselowy aparat główny, który zapewne radzi sobie całkiem nieźle. Jednak w kiepskich warunkach rzadko, który smartfon będzie w stanie zrobić nam dobre zdjęcia. Asus znalazł rozwiązanie tego problemu i zaprezentował dołączaną lampę ksenonową, która 400 razy mocniejsze światło do zdjęć. Oprócz tego Tajwańczycy stworzyli również Lolliflash, czyli dwutonową diodę LED, którą również możemy dołączyć do naszego smartfona. Różnica jest taka, że ksenona podłączamy do USB OTG, a diodę do gniazda słuchawkowego (ma swoją baterię). Na razie nie ma informacji o cenie tych akcesoriów, ale ja jestem na tak.

Asus Zenfone 2

Ja jestem zdecydowanie na tak, ponieważ miałem kiedyś dwa telefony, które pokazały mi jak przydatna może być ksenonowa lampa: SE K800i oraz SE K850i. Pierwszy z nich to jeden z najbardziej rozpoznawanych modeli japońsko-szwedzkiej firmy, który miał na tamte czasy znakomity aparat. Drugi był jego ciekawą ewolucją, szczególnie jeśli chodzi o aparat. Miał on właśnie ksenonową lampę błyskową do robienia zdjęć oraz trzy LED’ową lampę do kręcenia filmów oraz korzystania z niej jako latarki. Niestety nie jestem w stanie przygotować teraz porównania zdjęć nocnych tych modeli z czołówką rynku, ale jestem przekonany, że jeśli chodzi o moc flasha to produkty Sony Ericssona nie miałyby się czego wstydzić.

SE_SOFIA_PP02_i_BLACK_GREEN 0003

Nie wiem jak będzie sprawować się ksenon od Asusa. Jeśli rzeczywiście jest on taki mocny to może również prześwietlać nasze zdjęcia i będą one równie słabe co bez niego. Jednak chętnie przetestowałbym ta akcesorium, ponieważ dobra ksenonowa lampa błyskowa sprawdza się znakomicie przy kiepskich warunkach oświetleniowych.

W końcu mógłbym robić sobie nocne selfie bez strachu, że źle na nim wyjdę.


Źródło: androidcentral.comasus.comgsmarena.com

Bloguję od kilku lat, a po licznych perypetiach i dziesiątkach blogów zostałem Szklanym Samurajem. Piszę tu głównie o smartfonach, ale i inne technologiczne tematy nie są mi straszne.

View Comments

There are currently no comments.

Next Post